Apie vaikus ir boružes

Liepos 29-osios popietę būrelis zarasiečių ir besisvečiuojančių Zarasuose susirinko Vaikų literatūros skyriuje į popietę „Skaityk, klausyk, žaisk ir kurk 4“. Jos tema „Boružės literatūroje ir 3D pieštukais“. Nekantraujančius dalyvius vadovė supažindino su popietės veiklomis. Jie sužinojo, kad klausysis linksmos pasakėlės apie Liputę, išgirs daug įdomaus apie boružes, kurs 3D pieštukais ir pieš vaškinėmis kreidelėmis.

Skaityti daugiau...

Kviečiame į rugpjūčio mėnesio renginius!

Rugpjūčio mėnesį dar galite dalyvauti kasmetinėje vaikų skaitymo skatinimo programoje „Vasarą skaitome kitaip 2021“, kurią organizuoja viešoji biblioteka ir padaliniai ir priimti skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“: per mėnesį perskaityti 5 knygas pagal pateiktas užduotis, surašyti jas susikurtoje „Vasara su knyga“ paskyroje ir dalyvauti loterijoje. Kviečiame į miesto šventę „ZARASAMS –515“: literatūros ir muzikos renginį „Nakties skaitymai“, mažąją knygų mugę Sėlių aikštėje, fotoalbumo „Zarasai ir zarasiečiai“ pristatymą ir fotografų klubo „Ežerų žemė“ parodos atidarymą, kitas edukacines veiklas.

Skaityti daugiau...

Nauja paslauga: Socialinis taksi-biblioteka-knyga-Skaitytojas-knyga-biblioteka

Siekdama didinti paslaugų prieinamumą ir dovanoti skaitymo džiaugsmą kuo didesniam skaičiui žmonių, Zarasų viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su „Socialiniu taksi“ teiks knygų į namus pristatymo paslaugą negalią turintiems asmenims. Skaitytojo pažymėjimas išduodamas nemokamai, o knygos skolinamos mėnesio laikotarpiui su galimybe šį terminą prasitęsti dar du kartus, jei leidinys nerezervuotas kito vartotojo.

Skaityti daugiau...

Kviečiame į susitikimą su profesoriumi, mokslinių ir poetinių knygų autoriumi Antanu Žiliuku

Liepos 28 dieną, 11 valandą Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje kviečiame susitikti su kraštiečiu, knygų autoriumi, mokslininku monografijų stiprumo ir irimo mechanikos mokslų srityje, ANTANU ŽILIUKU.

Skaityti daugiau...

Kviečiame į renginį, skirtą poeto Vytauto Mačernio 100-sioms gimimo metinėms

Kviečiame į literatūrinį vieno aktoriaus spektaklį "AŠ PAŽINAU KARALIŲ TAVYJE", skirtą Vytauto Mačernio 100–osioms gimimo metinėms. Scenarijaus autorius ir atlikėjas - aktorius Petras Venslovas. Spektaklis vyks rugpjūčio 3 dieną (antradienį) 14 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje, 16 val. Antalieptėje, palapinėje prie malūno.

Skaityti daugiau...

„Ilsu“ reiškia Tėvynė

Karštą šeštadienio popietę Zarasų viešosios bibliotekos renginių salėje skambėjo dainos totorių kalba. Koncertavo Totorių kultūros centro folkloro ansamblis „Ilsu“. Ansamblis susikūrė 2011 m. Vilniuje. 2013 m. buvo sukurtas Totorių kultūros centras. Pristatydama kolektyvą ansamblio vadovė Almira Parmaksizoglu pasakojo, kad „Ilsu“ totorių kalba reiškia Tėvynė. Pati Almira yra kilusi iš Kazanės, Tatarstano, į Lietuvą atvyko prieš 30 metų. Puikiai išmokusi lietuvių kalbą, išmoko ir turkų kalbą, nes jos vyras turkų kilmės. Kolektyvas „Ilsu“ vienija visas kartas – dainuoja ir šoka senjorai, vaikai, jaunimas ir suaugusieji.

Skaityti daugiau...

Paroda „Krymo totoriai fotografijose (XX a. pradžia)“

Siekiant pažymėti Lietuvos totorių istorijos ir kultūros 700 metų jubiliejų, paminėti bendrą lietuvių ir totorių kovą su Kryžiuočių ordinu, skatinti Lietuvos visuomenę domėtis valstybės praeitimi, jos istorija ir kultūra, Seimas yra paskelbęs 2021 metus Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. Zarasų viešojoje bibliotekoje renginių salėje eksponuojama stendinė paroda „Krymo totoriai fotografijose (XX a. pradžia)“. Paroda veiks iki rugpjūčio 6 dienos.

Skaityti daugiau...

Vaikams apie augalus ir draugystę

Ketvirtadienio popietę būrelis smalsių vaikučių susirinkusių Vaikų literatūros skyriuje nekantraudami laukė  skaitymo programos užsiėmimo „Džiaukimės vasara skaitydami, klausydami, žaisdami ir kurdami“ pradžios. Degdami nekantrumu klausinėjo ką veiks šį kartą. Vadovė susirinkusiesiems pranešė dienos temą „Augalai“ ir pakvietė susipažinti su augalų pasauliu.

Skaityti daugiau...

Trumpieji pasakojimai. Novelės

Liepos 21 d. įvyko nuotolinės kūrybinės dirbtuvės "Trumpieji pasakojimai. Novelės“, kurias organizavo Jurgos Ivanauskaitės premijos laureatė prozininkė, kino scenaristė Lina Simutytė. Jos premijuotą apsakymų rinkinį „Miesto šventė“ išleido leidykla „Kauko laiptai“.

Skaityti daugiau...

Subkategorijos