Kviečiame susitikti su gamtininku, rašytoju Selemonu Paltanavičiumi

„Gamta - vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas.“ Volfgangas Gėtė
Spalio 20 d. 11 val. Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje Susitikimas su Selemonu Paltanavičiumi, gamtos poetu ir paukščių žyniu. MALONIAI KVIEČIAME!

Skaityti daugiau...

Danutė Pulokaitė. Į „Prozos rudenį-2021“ – XVI amžius

Kiekvieną rudenį į Zarasų viešąją biblioteką atšlama „Prozos ruduo“. Šių metų spalio 13-ąją jis pakvietė zarasiškius į susitikimą su istorinių romanų rašytoja Gina Viliūne, skaitytojams pažįstamą iš romanų „Karūna be karaliaus“, „Vilniaus Madona“, „Magdalė, smuklės merga“, „Imperatoriaus meilužė“, „Anos lobis“, o tądien atvykusią su naujausia, jau aštuntąja, knyga – istoriniu detektyvu „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje. Pirmoji budelio mokinio byla“.

Skaityti daugiau...

Gražiosios lėlės parodoje „Mano vaikystės lėlė“

Kaip toje Stepono Jonuškos dainoje: „Užsimerkiu ir visa grįžta, nors trumpam, bet užplūsta sielą. Nors trumpam, bet pripildo širdį, vaikystės garsai ir spalvos...“ Sugrįžkime trumpam į vaikystę ir pakalbėkime apie lėles. Lėlė – ypatingas žaislas. Archeologai yra radę lėlę, su kuria kažkas žaidė 2000 metų prieš mūsų erą! Tai ko gero pirmasis žinomas žaislas. Įdomu kiek žmonių užaugo nė karto nepažaidę su lėle?

Skaityti daugiau...

Piliakalniai literatūroje ir interaktyviai

Gimtąjį kraštą pažinti galima ne tik keliaujant, bet ir dalyvaujant bibliotekoje vykstančiose veiklose. Spalio 13 d. ketvirtokai santarviečiai su mokytoja Dalia Kukonenko, lankydamiesi Vaikų literatūros skyriuje susipažino su Zarasų krašto piliakalniais dalyvaudami tradicinėje ir interaktyvioje veiklose.

Skaityti daugiau...

Antrasis tarptautinis simpoziumas „Pokrovo skaitymai“

Antrasis tarptautinis mokslo ir kūrybos simpoziumas „POKROVO SKAITYMAI: SENTIKIŲ KULTŪROS PALIKIMO IR DVASINIO IŠSAUGOJIMO PROBLEMOS“
Simpoziumo data: 2021 spalio 15 d. Simpoziumo vieta: Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, D. Bukonto g. 20, Zarasai, Lietuva

Skaityti daugiau...

Kultūros pasas

Zarasų viešoji biblioteka vykdo kultūros paso programą "Miriorama – ritiny ir interaktyviai". Programos metu kviesime moksleivius dalyvauti keliose veiklose – susipažinti su kitokia knyga – miriorama arba ritinine knyga, Europoje išpopuliarėjusia XIX amžiuje, ir technologijomis paremtu žaidimu-viktorina.

Skaityti daugiau...

Festivalis „Nepatogus kinas“ atvyksta į Zarasų viešąją biblioteką

Spalio 29 d., penktadienį, 14 val., Zarasų viešosios bibliotekos lankytojus kviečiame žiūrėti filmą „Būsiu su tavim“ (rež. Virginija Vareikytė, Maximilien Dejoie). Šiame filme dvi moterys – psichologė ir policijos pareigūnė, imasi sudėtingos misijos – gimtajame Kupiškio miestelyje sumažinti rekordinį savižudybių skaičių. Jos gelbėja vienišiausius savo bendruomenės narius jautrumu ir empatija, malšina krizę ir įrodo, kad savižudybių prevencija gali būti veiksminga. Pasibaigus filmui turėsime galimybę virtualiai susitikti su filmo kūrybine komanda.

Skaityti daugiau...

EBSCO duomenų bazė vėl kviečia prisijungti prie virtualių mokymų

EBSCOhost duomenų bazė vėl kviečia prisijungti prie virtualių mokymų.
Siūlomos temos: Spalio 12 d. 11–11.45 val. – EBSCO ištekliai meno studijoms. REGISTRUOTIS.
Šios sesijos metu apžvelgsime EBSCO išteklius, skirtus meno studijoms, bus parodytos svarbiausios duomenų bazės „Art & Architecture Source“ ypatybės.

Skaityti daugiau...

Kviečiame į Prozos rudenį su istorinio detektyvo autore

2021 m. spalio 13 dieną (trečiadienį) 17 val. „Prozos ruduo 2021“ Zarasų viešojoje bibliotekoje. Literatūros vakaras su istorinių romanų autore Gina Viliūne ir istoriniu detektyvu „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje“. Renginio vedėja – dr. Irena Baliulė, zarasiečiams pažįstama kaip puiki ekskursijų gidė.
Laukiame Jūsų.

Skaityti daugiau...

Subkategorijos