Valanda su Dūkstantmečio kurmiu ir Šreku

2014 10 02

Vaikų literatūros skyriuje vyko smagūs kūrybiniai užsiėmimai „Ko moko šiuolaikinės pasakos“ iš programos „Vasarą skaitome kitaip 2“.

Vaikai smalsiai klausėsi naujoviškos keistuolių teatro muzikinės pasakos „Dūkstantmečio kurmis“ ir palygino su pasakomis knygutėse.  Piešėme flomasteriais ir pieštukais linksmą kurmį ir jo nuotykius, o iš piešinėlių, CD ir knygučių sudėliojome linksmą parodėlę „Svečiuose pas kurmiuką...“, kurią galite apžiūrėti vaikų literatūros skyriuje, mažųjų pusėje. Visus kviečiame prisijungti ir piešti smagius kurmiuko nuotykius ir jo svajones.

Kita tema buvo skirta žaliajam Šrekui ir jo nuotykiams. Žiūrėjome ištrauką iš Stiveno Spilbergo animacinio filmuko, jau tapusio šiuolaikine klasika „Šrekas“. Pas kui išskubėjome į bibliotekos kiemelį ant asfalto piešti kreidelėmis šio filmo veikėjus. Piešėme, fotografavomės įsijausdami į Fionos ir Šreko vaidmenis.

Nepamiršome paskaityti vienos mamytės sukurtos šiuolaikinės pasakos apie ožkelę, kuri vaikus – ožiukus  mokė ne saldainius ir traškučius valgyti, o daržoves, kad sveiki ir greiti būtų. Smagiai ir linksmai prabėgo laikas su išradingais vaikučiais.

Vita JUŠKĖNIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Vasaros skaitymų programą remia Lietuvos kultūros taryba

Autorės nuotraukos