Svečiuose Ula Šimulynaitė

2014 09 18

Rugsėjo 5 d. baigėsi Dusetų K. Būgos bibliotekoje vasaros skaitymų užsiėmimai „Vasarą skaitome kitaip 2“. Dar tebešildant paskutiniams saulės spindulėliams, mus aplankė ilgai laukta jaunųjų bibliotekos lankytojų ratui kurianti knygų autorė ir dailininkė Ula Šimulynaitė.

Autorė garsi 5 išleistomis knygomis, kurios yra kūrybiškos ir įdomios, jos bylote byloja apie autorės išradingumą, šmaikštumą, fantaziją. U. Šimulynaitė atskleidė, kad labiausiai jos kūrybą įtakojo pasakos. Savo knygelėmis ji norinti parodyti, kad pasakos gali būti įdomios visiems. Autorė teigia, kad pirmiausia atsiranda iliustracijos – vaizdas, o tik paskui gimsta kūrinio eilutės.

Vaikučiams autorė ir jos pristatytos knygelės paliko didžiulį įspūdį. Pasaka iš knygelės „Privatus vaiduoklis keliauja“ – tai nedidelės apimties, viena iš trijų nuoširdžių istorijų. Joje pasakojama, kad gerą naują draugą galima rasti pačioje netikėčiausioje vietoje, taip pat apie širdgėlą, apie kelionę į kalnus, atradimus. Tačiau šįkart šios pasakos sekimas buvo kitoks – šiuolaikiškais,  pasitelkus informacines technologijas. Pasaką autorė pavaizdavo gyvai – su gyvais herojais ir garsais. Vaikai buvo sužavėti.

Popietė nesibaigė pasakos sekimu, autorė ne tik kūrybinga, bet ir išradinga – vaikučių paprašė nupiešti nuotaiką.  Oi kaip visi plušėjo, sugulę ant bibliotekos grindų stengėsi kuo gražiau ir netikėčiau perteikti nuotaiką. Ir jiems pavyko!

Piešinukai buvo nuostabūs, net Ula negalėjo apsispręsti kurie 3 geriausi. Laimėtojai atrinkti burtu keliu. Neįtikėtina ir labai šilta popietė vaikams įsimins ilgam ir paliks pačius šilčiausius prisiminimus apie pasibaigusius vasaros skaitymų užsiėmimus bibliotekoje.

Vanda STEPANAVIČIENĖ,
Dusetų K. Būgos vyr. bibliotekininkė