Gamta – puikus mokymosi ir kūrybos laukas

Besibaigiant vasarai, Salako bibliotekoje prasidėjo edukacinių pamokėlių ciklas pagal S. Paltanavičiaus knygą „Eime į gamtą. Jaunieji bibliotekos lankytojai kasdieną kviečiami į naują žinių ir įspūdžių kupiną kelionę po paslaptingą žinių pasaulį. Teminių pamokėlių metu vaikai susipažįsta  su pasirinkta  tema, pasidalina savo žiniomis, atsakymų ieško informaciniuose leidiniuose ar internete, kuria darbelius gamtos tema.

Pirmoji pažintis prasidėjo nuo vorų. Dalyviai sužinojo kiek daug keistame vorų pasaulyje slypi paslapčių. Daug diskusijų sukėlė prietaras „Ar voras tikrai neša laimę“? Tikėkime, kad taip. Ypač jei vorų neskriausime, nes viskas kas gamtoje yra sukurta, yra reikalinga.

Kituose edukaciniuose užsiėmimuose vaikai sužinojo apie darbščiųjų bitučių gyvenimą, nuo pavasario iki rudens pievose plazdančius drugius. Iš spalvoto popieriaus dalyviai karpė ir spalvino bitutes, drugelius, kūrė vasaros gėlių vainiką.

Danutė KOROLIOVA,
Salako bibliotekos vyr. bibliotekininkė