Augame stilingi ir madingi

2014 09 10

Grožis, stilius ir mada – neatskiriamos sąvokos. Stilingi nori būti ir vaikai. Kaip tokiais tapti?

Jau ikimokyklinio amžiaus vaikučiai renkasi avalynę, drabužius, derina prie jų aksesuarus. Taip jie kuria savo stilių. Stiliaus kūrimui kartais užtenka įdomių, išskirtinių aksesuarų: apyrankės, sagės, pakabuko, karolių, kaspino...

Magučių bibliotekos skaitytojos, edukacinės literatūros sklaidos programos dalyvės skaitė žurnalus „Luka“, „Naminukas“ ir sužinojo apie jų bendraamžių kuriamus aksesuarus, susipažino su dainininkių, aktorių stiliumi. Pačios pabandė kurti papuošalus.

Mergaitės kūrė pakabukus taikydamos kvilingo techniką. Aistė, Justina, Karolina, Lidija ir Deimantė jau buvo išbandžiusios kurti darbelius šiuo būdu, o Agnytei tai buvo naujovė. Užsiėmimo dalyvės kūrė pakabukus – gėlytes. Kiekviena kurdama pasirinko savo mėgstamos spalvos popieriaus juosteles, žiedo formą ir dydį. Tai taip pat svarbu. Joms pasisekė – pakabukai nuostabūs.

Mergaičių papuošalus pastebėjo ne tik bendraamžiai, bet ir suaugusieji.

Zina ČERNOVIENĖ,
Magučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Vasaros skaitymų programą remia Lietuvos kultūros taryba.