Kviečiame į susitikimą su profesoriumi, mokslinių ir poetinių knygų autoriumi Antanu Žiliuku

2021 07 27

Liepos 28 dieną, 11 valandą Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje kviečiame susitikti su kraštiečiu, knygų autoriumi, mokslininku monografijų stiprumo ir irimo mechanikos mokslų srityje, ANTANU ŽILIUKU.

Prof. Antanas Žiliukas – irimo mechanikos mokslo pradininkas Lietuvoje, orlaivių ir erdvėlaivių konstrukcijų bei atominių elektrinių saugos patikimumo tyrėjas. Jis buvo pirmojo Kauno technologijos universiteto Senato pirmininkas ir pirmosios Lietuvos studijų ir mokslo institucijų senatų pirmininkų konferencijos prezidentas, 1996-2006 m. Lietuvos mokslų akademijos narys ekspertas, 1994-2000 m. Lietuvos mokslo tarybos narys, 1992-2006 m. Kauno technologijos universiteto Deformuotų kūnų mechanikos katedros vedėjas. Prof. A. Žiliukas apdovanotas už indėlį į Lietuvos švietimo ir mokslo plėtrą bei Kauno miesto garsinimą Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotu medaliu.

Prof. Antanas Žiliukas neapriboja savo interesų vien mokslu, dar viena jo veiklos sritis – literatūrinė kūryba. Kūriniuose perteikiamas mokslo ir gamtos ryšys bei žmogaus vertybės šiuolaikiniame pasaulyje.

Antanas Žiliukas savo naujos knygos pristatyme