Vaikams apie augalus ir draugystę

2021 07 23

Ketvirtadienio popietę būrelis smalsių vaikučių susirinkusių Vaikų literatūros skyriuje nekantraudami laukė  skaitymo programos užsiėmimo „Džiaukimės vasara skaitydami, klausydami, žaisdami ir kurdami“ pradžios. Degdami nekantrumu klausinėjo ką veiks šį kartą. Vadovė susirinkusiesiems pranešė dienos temą „Augalai“ ir pakvietė susipažinti su augalų pasauliu.


Linksmasis būrelis su saugia palyda (vadove ir pora močiučių) iškeliavo prie Zarasaičio ežero. Bekeliaudami sužinojo, kad klausysis pasakos apie vijoklį (autorė latvių rašytoja Anna Sakse), pins augalų kilimėlius. Daugelis nebuvo matę vijoklio, tai vadovės paraginti uoliai ieškojo šio augalo žolių jūroje. Surado! Atidžiai apžiūrėję pamatė, kad jis auga besivyniodamas aplink kitus augalus. Kodėl taip auga sužinojo besiklausydami Amelijos skaitomos pasakos „Vijoklis“.
Kūrybinei užduotėlei kiekvienas prisiskynė po porą saujų augalų. Patogiai įsitaisę Zarasaičio pakrantėje klausydamiesi vadovės aiškinimo apie kilimėlių pynimą kibo į darbą. Derino augalus, spalvas, vis pasižvalgydami į draugus, pasiklausdami ar gerai pina. Rezultatas džiuginantis. Kilimėliai puikūs!
Mėtydami akmenukus pasidžiaugė šokančiais vandens purslais. Sugrįžę į biblioteką ir pažadėję vėl susitikti kitame užsiėmime, atsisveikino iki kito susitikimo.


Zina Černovienė, programos „Džiaukimės vasara skaitydami, klausydami, žaisdami ir kurdami“ vadovė
Nuotraukos autorės

1

2

3

5ZInos

4

7Zinos

8Znos

9Zinos