Apie vaisius ir daržoves interaktyviai

Antradienį Vaikų literatūros skyriuje vyko rytmetis „Vaisiai ir daržovės literatūroje ir interaktyviai“. Jo dalyviai – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II a klasės mokiniai, atskubėję pasitikrinti savo žinių ir jas papildyti.

Smalsius lankytojus bibliotekininkė supažindinusi su renginio planu pakvietė pasiklausyti lietuvių liaudies pasakos apie bailųjį katinėlį, kurį išgąsdino ant uodegos galiuko nukritęs kopūsto lapas. Antrokėliai išklausę pasaką ir patys papasakoję, kad žino kaip atrodo kopūstas ir mėgsta iš jo gaminamus valgius, klausėsi pasakos apie ropę. Išklausę pasaką suskaičiavo personažus ir skirstėsi vaidmenis žaidimui „Ropė“. Visi labai norėjo būti rope, seneliu, senele, anūkėle, šuneliu, katinėliu, pelyte. Tai reikėjo būti kantriems ir laukti savo eilės. 

Išrovę visas ropes pasiruošė žaidimui-viktorinai „Vaisiai ir daržovės“ su Kinect įranga. Pirmajai žaidėjai Airidai skirstant paveikslėlius pavyko surinkti 17 taškų. Augustas, vienu tašku pralenkęs Tėją, Darių, Aironą, Nikitą ir Militą surinkusius po 22 taškus, tapo nugalėtoju.

Dalyviai su mokytoja Dalia Kukonenko, vaišindamiesi obuolių pyragu aptarė įvykusį renginį ir pasidžiaugę pasiektais rezultatais išsirengė į mokyklą.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS

Siaures-saliu-biblioteku-savaite-logo-3479