Smagus, įdomus, įdėmus buvo vasaros skaitymas

Kai karštą liepą visi smagiai leidome laiką prie ežerų ar kitų vandens telkinių, tai truputį vėsesnį rugpjūtį su mažaisiais skaitytojais vėl susitikome bibliotekoje. Išsiilgę skaitymų, patirtų nuotykių pasakojimų, įvairių veiklų ir, žinoma, interneto, rugpjūčio 9 d. mažieji atskubėjo susipažinti su poetu Antanu Baranausku ir jo kūryba.

Atidžiai klausė kaip skaitomas jo žymiausias kūrinys – poema „Anykščių šilelis“, kadangi po skaitymo reikėjo atlikti keletą užduočių: pasakyti, kokius paukščių garsus girdėjo, kokie poemoje paminėti augalai ir grybai, kuriuos jie žinojo ir pan.

Labai svarbu laiką leisti su vaiku ir skaityti, kol jis dar pats nemoka to daryti. Taigi rugpjūčio 16 dieną vyko skaitymai su tėvais ir seneliais. Buvo puiki proga pabūti kartu, domėtis naujausia vaikų literatūra, atrasti geriausias ar tinkamiausias knygas ir jomis sudominti vaikus. Tėvai – puikus pavyzdys, kuriuo seka mažieji skaitytojai. Tėvai turi tapti vedliais mažųjų literatūros pasaulyje.

Rugpjūčio 23 d. vyko paskutinis šių vasaros skaitymų susitikimas, kurių metu padėkojome vieni kitiems, pasidžiaugėme nuveiktais darbais ir atsisveikinome iki kitų susitikimų!

Jolanta PURVINSKIENĖ,
Smalvų vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės