Vasaros paukščiai išskrenda

Nors dar galime pasidžiaugti paukščių draugija, rugsėjį gamtoje balsai pritilę. Daugelis paukščių jau išaugino jauniklius, jie tapo savarankiški. Rugsėjo pradžioje staiga pamatome, kad mums trūksta gandrų, nes beveik visus išlydėjome rugpjūčio gale.

Skaityti daugiau...

Nustokime jaudintis dėl kitų nuomonės

Pripažįstame tai ar ne, aplinkinių nuomonė mums labai svarbi. Nors niekas neprašo aplink kitus žmones tipenti pirštų galiukais, tą darome nuolatos – dažnai automatiškai, nė nesusimąstydami. Norėdami įtikti kitiems, kenkiame sau, o kartais baimė nuvilti kitus leidžia daug pasiekti. Bijodami neišpildyti tėvų lūkesčių, stengiamės, kad gautume gerus pažymius. Nenorėdami ištirpti minioje, plušame dėl savo išvaizdos. Siekdami įtikti darbdaviui, dirbame viršvalandžius.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 23-ioji - Baltijos kelio diena

Baltijos kelias – 650 km ilgio susikibusių žmonių grandinė, 1989 m. rugpjūčio 23 d., minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto (Vokietijos ir SSRS nepuolimo sutartis su slaptaisiais protokolais), dėl Europos pasidalinimo tarp Vokietijos ir SSRS, metines. Sustojusių ir rankomis sukabinusių žmonių grandine, jungusia trijų Sovietų sąjungos okupuotų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną, pareikštas protestas dėl Slaptųjų protokolų ir Baltijos šalių nepriklausomybės panaikinimo.

Skaityti daugiau...

Laimės receptas

Visi norime būti laimingi, tačiau dažnai net nesuvokiame laimės prigimties. Klaidingai manome, kad laimę mums suteiks pinigai, aukštos pareigos darbe, kad laimingais privers jaustis mylimieji ar laimė užplūs numetus dešimt kilogramų. Deja, kiekvieną kartą pasiekę tikslą, suvokiame, kad tai tebuvo trumpalaikis džiaugsmas.

Skaityti daugiau...

Kodėl taip sunku atleisti?

Kuris iš mūsų nors kartą gyvenime nerekomendavo draugei ar mylimam žmogui tiesiog atleisti ir pamiršti? Kai ateina mūsų eilė atleisti, pasirodo, kad tai padaryti nėra paprasta. Kartais dalykai, už kuriuos norėtume atleisti, yra labai stiprūs ir sudėtingi. Keletą patarimų siūlo psichologė Rasa Aukštinaitytė.

Skaityti daugiau...

Skirtingų spalvų akių diena liepos 12-oji

Ar žinojote, kad liepos 12 diena yra skirtingų spalvų akių diena? Galbūt nė nepagalvojote, kad maždaug 1% pasaulyje gyvenančių žmonių turi skirtingų spalvų akis.

Skaityti daugiau...

Tarptautinė bučinių diena

Liepos 6-ąją minime ne tik itin svarbią mūsų valstybei datą – Mindaugo karūnavimo dieną. Yra ir dar viena linksma diena švęsti ir, žinoma, bučiuotis - Tarptautinė bučinių diena. Taigi, kviečiame jus susipažinti su įdomiausiais faktais apie tai, kuo išreiškiame savo meilę – bučinius.

Skaityti daugiau...

Liepos 6-ąją švenčiame Valstybės dieną

Valstybės diena yra Lietuvos valstybinė šventė, kuri yra švenčiama liepos 6 d. minint pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnaciją. Diena oficialiai yra švenčiama nuo 1991 m.

Skaityti daugiau...

Rasos, Joninės, Kupolinės

Rasos, Joninės, Kupolinės – na kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Trumpiausia naktis ir ilgiausia diena birželio 24 d. Tai metas, kai saulė pasiekia aukščiausią zenito tašką, o gamta yra pačiame žydėjime, visi yra kviečiami įsilieti į šį gyvybės bujojimą, pasisemti jėgų, atsinaujinti ir švęsti. Tai pakankama priežastis gerai ir šventiškai praleisti laiką ne tik Jonams ir Janinoms. Šios šventės ištakos – pagoniška Rasų šventė, dėl krikščionybės įtakos vėliau sutapatinta su Jono Krikštytojo gimimo diena.

Skaityti daugiau...

Mažinti streso į daržo lysvę

Vaikystėje negalėjote pakęsti, kai liepdavo ravėti daržą, o dabar tik ir laukiate, kada vyksite į sodą pasikapstyti daržovių lysvėse. Sodo ir daržo darbai gali atrodyti sunkūs, tačiau pažvelgę į juos ne kaip į prievolę, o kaip į malonumą, patirsite daug pasitenkinimo.

Skaityti daugiau...