• Kodėl taip sunku atleisti?

  2020 07 14

  Kuris iš mūsų nors kartą gyvenime nerekomendavo draugei ar mylimam žmogui tiesiog atleisti ir pamiršti? Kai ateina mūsų eilė atleisti, pasirodo, kad tai padaryti nėra paprasta. Kartais dalykai, už kuriuos norėtume atleisti, yra labai stiprūs ir sudėtingi. Keletą patarimų siūlo psichologė Rasa Aukštinaitytė.

  Skaityti daugiau...
 • Skirtingų spalvų akių diena liepos 12-oji

  2020 07 10

  Ar žinojote, kad liepos 12 diena yra skirtingų spalvų akių diena? Galbūt nė nepagalvojote, kad maždaug 1% pasaulyje gyvenančių žmonių turi skirtingų spalvų akis.

  Skaityti daugiau...
 • Tarptautinė bučinių diena

  2020 07 03

  Liepos 6-ąją minime ne tik itin svarbią mūsų valstybei datą – Mindaugo karūnavimo dieną. Yra ir dar viena linksma diena švęsti ir, žinoma, bučiuotis - Tarptautinė bučinių diena. Taigi, kviečiame jus susipažinti su įdomiausiais faktais apie tai, kuo išreiškiame savo meilę – bučinius.

  Skaityti daugiau...
 • Liepos 6-ąją švenčiame Valstybės dieną

  2020 07 02

  Valstybės diena yra Lietuvos valstybinė šventė, kuri yra švenčiama liepos 6 d. minint pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnaciją. Diena oficialiai yra švenčiama nuo 1991 m.

  Skaityti daugiau...
 • Rasos, Joninės, Kupolinės

  2020 06 19

  Rasos, Joninės, Kupolinės – na kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Trumpiausia naktis ir ilgiausia diena birželio 24 d. Tai metas, kai saulė pasiekia aukščiausią zenito tašką, o gamta yra pačiame žydėjime, visi yra kviečiami įsilieti į šį gyvybės bujojimą, pasisemti jėgų, atsinaujinti ir švęsti. Tai pakankama priežastis gerai ir šventiškai praleisti laiką ne tik Jonams ir Janinoms. Šios šventės ištakos – pagoniška Rasų šventė, dėl krikščionybės įtakos vėliau sutapatinta su Jono Krikštytojo gimimo diena.

  Skaityti daugiau...
 • Mažinti streso į daržo lysvę

  2020 06 09

  Vaikystėje negalėjote pakęsti, kai liepdavo ravėti daržą, o dabar tik ir laukiate, kada vyksite į sodą pasikapstyti daržovių lysvėse. Sodo ir daržo darbai gali atrodyti sunkūs, tačiau pažvelgę į juos ne kaip į prievolę, o kaip į malonumą, patirsite daug pasitenkinimo.

  Skaityti daugiau...
 • Kaip suvaldyti emocinį valgymą

  2020 05 19

  Karantino laikotarpiu maistas daugeliui yra vienas didžiausių lengvai prieinamų malonumų. Jausdami įtampą dažnai kramsnojame dažniau, daugiau, norisi saldesnių patiekalų. Daugeliui maisto gaminimas ir valgymas pastaruoju metu tapo maloniais ritualais.

  Skaityti daugiau...
 • Pavasaris sode, darže ir širdyje

  2020 05 11

  Šiemet pavasaris kitoks – visi tai vienaip ar kitaip pajutome. Pavasario ženklų vis daugėja ne tik už lango, bet ir namuose: dienomis vis plačiau atveriame balkono duris, vakare vis ilgiau užsibūname terasoje, o pašvietus saulei planuojame pavasarinį atsinaujinimą. Juk pavasarėjant visada norisi tvarkingiau, gražiau, stilingiau.

  Skaityti daugiau...
 • Apie Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

  2020 05 06

  IMKIT MANE IR SKAITYKIT... Tai pirmieji Martyno Mažvydo „Katekizmo“, pirmosios lietuviškos knygos žodžiai. Gegužės 7 d. minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Ji primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis.

  Skaityti daugiau...
 • Motinos dienai

  2020 04 30

  Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių, turinčių gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį (oficialiai nuo 1928 metų). Tai meilės, pagarbos ir apmąstymų diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – Mamai. Ši šventė lietuviams žinoma dar nuo senų senovės.

  Skaityti daugiau...