Paroda „Paslaptingosios dėžutės“

2020 10 28

Zarasų viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje – nauja paroda. Tai zarasiškio Valerijaus Zolotuchino dekupažo technika dekoruotos dėžutės, eksponuojamos stiklo vitrinoje. Paroda pasidalinti sutiko jo žmona Gražina Zolotuchina, kadangi Valerijaus jau keletą metų nebėra tarp mūsų. Bet liko jo darbai. Valerijų galima pavadinti auksinių rankų meistru – tai liudija ir jo darbai.

Ryškių spalvų, įvairių formų bei dydžių dėžutės, gėlėmis išpiešti ir išdrožinėti padėkliukai, kelia susižavėjimą. Jau būdamas vyresnio amžiaus Valerijus lankė piešimo ant stiklo kursus, kurie vyko Zarasų krašto muziejuje, be galo susidomėjo dekupažo technika, susižavėjęs ėmė ją pats naudoti. Gražina pasakoja, kad tuo metu knygų rusų kalba apie dekupažą nepavykdavo gauti. Jai tekdavo, vyrui prašant, versti iš lietuvių kalbos. Susidomėjęs klausėsi ir darė kaip buvo nurodyta knygose. O gautu rezultatu ir pats labai džiaugdavęsis, – prisiminė Gražina. Dėžutes jis pirkdavęs parduotuvėje, vėliau dekoruodavo jas, kelias dėžutes ir pats pasigamino. Vėliau, įvaldęs sendinimo techniką, naudojo ir ją.
Gražina Zolotuchina atviravo, kad tai toli gražu ne visi jo darbai – dalis likę namuose, kai ką, kaip prisiminimą apie tėtį, saugo jų dukros. Aišku, dalis dėžučių, dar vyrui esant gyvam, išdalinta draugams, pažįstamiems, kai kurios ir parduotos.
Kviečiame bibliotekos lankytojus apsilankyti Skaitytojų aptarnavimo skyriuje ir pasigrožėti paroda. Paroda bus eksponuojama iki gruodžio mėnesio pabaigos.
Šia parodėle norime paskatinti Jus ar Jūsų vaiką, jei kažką kuriate, ar renkate ir nedrįstate parodyti – biblioteka ta erdvė, kur galima atsiverti.

Saulutė Pelekienė,Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Nuotraukos autorės

20201028 121218

20201028 121245