• Psichoanalizės tėvas – Zigmundas Froidas

  2021 05 06

  Skaitytojų aptarnavimo skyriaus Mokslo šakų literatūros fonde yra parengta spaudinių paroda, skirta austrų neuropatologo, psichiatro, psichoanalizės pradininko Zigmundo Froido 165-osioms gimimo metinėms. Zigmundas Froidas – psichoanalizės tėvas, pradėjęs šiuolaikinį psichologijos mokslą. Jis pirmasis ėmė išsamiai analizuoti procesus, kurie lemia mūsų elgesį ir vyksta žmogaus sąmonėje ir pasąmonėje.

  Skaityti daugiau...
 • Kas daugiau perskaito knygų – pradinukai ar jų tėvai?

  2021 05 06

  Tai vienas iš klausimų, į kurį bandysime atsakyti, kai skaičiuosime skaitymo čempionato rezultatus. Dar neteko girdėti apie tokį čempionatą? Jau nuo gegužės pirmos dienos 31-os mokyklos pradinukai, jų mokytojai bei tėvai skaito ir registruoja knygas už savo mokyklą, klasę.

  Skaityti daugiau...
 • Europos diena kitaip. Kviečiame dalyvauti!

  2021 05 05

  Zarasų viešoji biblioteka kviečia visus paminėti Europos dieną gegužės 11-ąją. Kviečiame į sodinukų mainų mugę „Dalinkimės”, skirtą Europos dienai paminėti. Atėjus pavasariui pasisėjame ne tik daržovių, bet ir gėlių; ir tikrai sodinukų išdygsta daugiau nei mums reikia pasisodinti savo sklypelyje. O gal auginių plotas išsiplėtė ir norisi išretinti augalus? Jūsų puoselėti daigai ir sodinukai mugėje atras naujus šeimininkus, o jūs galėsite mainais įsigyti sau trokštamų augalų rūšių. Tad kviečiame visus – ir tuos, kuriems liko, ir tuos, kuriems pritrūko daigų ir sodinukų.

  Skaityti daugiau...
 • Ką manė kamanė

  2021 05 05

  Kiekviena eilėraščio eilutė kviečia pajusti, pamatyti, išgirsti. Šiuos jausmus ir dar daug kitokių išgyveno Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai skaitydami ir klausydamiesi draugų skaitomų poeto Vainiaus Bako eilėraščių. Jie galėjo palyginti poeto aprašytus vaizdus su savo prisiminimuose išlikusiais ar įsivaizduojamais.

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos