Iš viešnagės Latvijoje sugrįžus

2013 11 12

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistės Agnė Orlauskaitė ir Dominyka Paradnikaitė, atstovaudamos visiems Daugpilyje dalyvavusiems projekto „Skaitymas – IT – kūryba“ dalyviams, dalijasi savaisiais įspūdžiais.

Visada nuostabu išgirsti poeziją iš pačių autorių, kuo ir džiaugėmės susitikimo metu. Mus savo lyrika žavėjo poetai iš Latvijos ir Lietuvos. Teko išgirsti eilių gimtąja kalba bei rusų ir latvių kalbomis. Ekrane grožėjomės projekto dalyvių Zarasų, Daugpilio miestų fotografijomis.

Buvo apžvelgta bibliotekų veikla bei skaitymo, naujų technologijų plėtra. Projekto ir renginio metu įsitikinome, jog skaitymas, susietas su naujausiomis technologijomis, ir kūryba sudaro darnią visumą.

Džiugino ir malonus bendravimas prie įvairiais skanėstais nukrauto vaišių stalo, kur būriavosi jaukiai besišnekučiuojantis jaunimas. Bet pati renginio kulminacija dar laukė – tai latvių jaunimo ypač pamėgtos dainininkės Liene Candy koncertas.

Populiari atlikėja ypač nuoširdžiai bendravo su publika: prisistačiusi ji nulipo nuo scenos ir subūrusi jaunimo ratelį kartu šoko ir dainavo, surengė keletą linksmų žaidimų. Vėliau visi norintys kartu su Liene Candy scenoje atliko kelias dainas.

Renginio įspūdžiai nepakartojami: buvo ypač smagu pašokti ir linksmai praleisti laiką visiems drauge. 20 projekto mėnesių prabėgo labai greitai, nes veikla buvo prasminga ir įdomi, mokiniai suvokė, kaip svarbu atskleisti kūrybiškumą žodžiu, spalvomis, judesiu ar vaizdu, patyrė bendravimo ir skaitymo džiaugsmą.

Esame dėkingi už išvykos ir projekto organizavimą bei kvietimą dalyvauti mūsų gimnazijos bičiulei Zarasų viešajai bibliotekai.

Agnė ORLAUSKAITĖ ir Dominyka PARADNIKAITĖ,
Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistės