Meno albumai Šniukštų bibliotekoje

2013 07 04

Zarasų viešojoje bibliotekoje. sukaupta įspūdinga meno albumų kolekcija. Dalis albumų keliauja po kaimo bibliotekas. Šniukštų bibliotekoje lankytojams jau pristatyti albumai, parodyta nuoroda Zarasų VB tinklalapyje, kur galima susipažinti su visos albumų kolekcijos aprašymu.

Šniukštų bibliotekos lankytojai kviečiami susipažinti su keliais iš jų:

Lietuvos laukinės gamtos fotografija 2011

Tūkstančiai žmonių savo savaitgalių ir kelionių neįsivaizduoja be fotoaparato. Daug jų laiką leidžia fotografuodami gamtą. Jeigu ir Jūs tai  mėgstate, siūlome pavartyti šį albumą. Jis vainikuoja antrąjį Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkursą „Gintarinis žaltys 2011“. Svarbiausia šiame leidinyje – pamoka. Gamtos pažinimo, atsakingo elgesio gamtoje, etiško jos vaizdavimo. Albume spausdinami 76 autorių 237 darbai, patekę į šio konkurso finalą. Kviečiame atverti neįprastą šviesos, spalvų ir pojūčių pasaulį...

Lietuvos medinės bažnyčios / Raimondas Paknys, Dalia Vasiliūnienė

Mažuose miesteliuose ir kaimuose ant kalvelių šventoriaus medžių apsuptos stovi kuklios medinės bažnyčios – gyvybingas, šimtmečius kurtas ir puoselėtas tautos kultūros tradicijų lobynas, saugantis nuostabius meno ir maldingumo papročių turtus. Seniausios medinės bažnyčios Lietuvoje tesiekia XVIII šimtmetį, tačiau žinių apie praeities šventoves esama rašytiniuose šaltiniuose.
Šio leidinio autoriai siekė sukurti knygą, kurioje atsiskleistų įspūdingi, bet ir netikėti, neįprasti gražiausių Lietuvos medinių bažnyčių vaizdai. Albume aprašytos ir dvi mūsų rajono bažnytėlės: Imbrado Nukryžiuojoto Jėzaus bažnyčia (60 – 61 p.) ir Stelmužės Šv. Kryžiaus bažnyčia (180 – 185 p.)

Šie ir kiti įspūdingi meno albumai laukia Jūsų Šniukštų bibliotekoje. Ateikite, grožėkitės, mėgaukitės, mokykitės... Tai knygos, kurių tarsi nereikia skaityti, tačiau jos į viską moko žvelgti kitaip.
Meno albumai pirkti iš bibliotekos įgyvendinamo projekto SKAITYMAS – IT – KŪRYBA lėšų, kurį finansuoja Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa pagal 2007-2013 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslą ir Zarasų rajono savivaldybė.

GALERIJA