Pažintis su Latgalės centrinės bibliotekos filialu „Zylutė“

2013 06 04
Vaikų biblioteka Zylutė (Daugpilis)

Seminaro „Vaikų skaitymo ypatumai ir kryptys Latvijoje“ dalyviai, Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininkai, išklausę įdomių Latvijos bibliotekininkų pranešimų dalyvavę interaktyvioje diskusijoje apie perskaitytas knygas bei praktiniuose užsiėmimuose apsilankė Latgalės centrinės bibliotekos filiale – vaikų bibliotekoje „Zylutė“, latviškai „Zīlīte“.

Lankytojus maloniai nuteikė bibliotekos simbolis Zylutė. Jis – labai svarbus bibliotekos veiklos dalyvis.

Lankytojus pasitinka virš bibliotekos durų kabanti iškaba, kurioje pavaizduota Zylutė su atversta knyga. Jauniesiems lankytojams kiekvieną rytą skaitomas Zylutės laiškas, kuriame surašytos naudojimosi biblioteka taisyklės, primenama, kaip reikia saugoti knygeles. Naujiems skaitytojams įteikiama atmintinė su Zylute, kurioje užrašytas bibliotekos adresas, telefonas, darbo laikas.

Bibliotekos veikloje aktyviai dalyvauja skaitytojai. Ant sienos kabančiuose lapuose vaikai ir paaugliai užrašo bendraamžiams perskaityti rekomenduojamas knygas. Renka labiausiai patikusias knygas konkursams, o kiekvieną mėnesį – gimtadienį švenčiančias. Lankytojai užrašo, kokias knygas norėtų perskaityti, o biblioteka atsižvelgia į jų pageidavimus komplektuodama fondą. Skaitytojai pildo bibliotekos parengtą anketą „14 „kodėl“ reikia skaityti?“, iš kurios sužinoma, ką vaikai skaito, kokie jų pomėgiai, amžius, kiek laiko skiria skaitymui ir t.t.

Į patalpą, ant kurios sienų įsikūrę vaikiškų kūrinių herojai – skrendantis Karlsonas, stebuklingas žirgas, peliukas Mikis, varnas, elfai ir netgi pūškuojantis garvežiukas – veda spalvoto popieriaus pėdutės. Jos atsirado vykstant pamokai „Bibliotekoje gyvena knygos“, skirtoje pirmokėliams. Jomis keliaudami vaikai vaikščiojo po biblioteką ir sužinojo, kas yra skaitytojų aptarnavimo abonementas, skaitykla, susipažino su veikiančiomis parodomis. Mažiesiems lankytojams pati įdomiausia vieta yra Pasakų namelis. Į jį patekti gali ne visi norintys. Pirmiausia reikia atlikti įvairias užduotis – surūšiuoti įvairius daiktus iš pasakų, įminti mįslę ar pasekti pasaką.

Bibliotekos jauniesiems lankytojams rengiama ir daug įdomių edukacinių pamokų: „Labas, pavasari!“, „Mano pareigos ir teisės“, skaitytų kūrinių iliustracijų konkursai. Į šių veiklų programėles įtraukiami įvairūs žaidimai. Rengiami įvairių nominacijų skaitytojų konkursai, pavyzdžiui: jauniausias skaitytojas, ištikimiausias, linksmiausias skaitytojas, smalsiausia klasė, populiariausia knyga ir t. t. Vyksta vasaros skaitymo programos.

Zina ČERNOVIENĖ,
Magučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė

GALERIJA