Naujieji mentoriai pasirengę Lego robotikos veiklų organizavimui Zarasų viešojoje bibliotekoje

2018 10 30

Spalio mėnesį Zarasų viešojoje bibliotekoje bibliotekos darbuotojams ir IT specialistams organizuoti 30 val. inžinerinės tematikos metodiniai mokymai „Lego Mindstorms. Teorija ir praktika“.

Zarasų viešoji biblioteka, kurdama šeimos skaitmeninių veiklų centrą, įsigijo Lego robotikos šešis komplektus konstruktorių su programine įranga ir metodiką „Lego Mindstorms. Teorija ir praktika“. Naujai sukurtoje metodikoje pateikti detalūs LEGO robotų konstravimo pavyzdžiai, užduočių scenarijai ir paaiškinimai.

Dešimt būsimųjų mentorių – bibliotekos darbuotojų – mokėsi porose, vadovaujami jaunų lektorių Roko Pileckio ir Jelenos Gaidučenios iš VšĮ „Robotikos mokyklos“. Jie įgijo naujų žinių, kurias panaudos stengdamiesi sužadinti vaikų smalsumą ir pagelbėti jiems LEGO robotų konstravimo užsiėmimų metu.

Mokymų metu jie susipažino su programavimo pagrindais ir konstravo LEGO robotus, priversdami juos judėti, kontroliuoti greitį, atpažinti spalvas, išmokyti piešti, reaguoti į šviesą, paimti daiktą, medžioti. Robotų konstravimas ir programavimas įtraukė suaugusius – atlikti užduotis mentoriai stengėsi ir sėdėdami, ir klūpodami, ir tupėdami, tačiau gauti rezultatai džiugino visus. Bibliotekininkai mentoriai, įgiję naujų žinių, tikime, taps tarpininkais tarp technologinių produktų kūrėjų ir visuomenės, padės sužadinti vaikų ir suaugusių smalsumą LEGO robotukų konstravimui.

Daug vaikų domisi Lego konstravimu. Bet konstruoti LEGO robotus, turinčius įvairius charakterius, panašius į žmones ir gyvūnus ir veikiančius pagal įdiegtas suprojektuotas robotų kūrimo komandas – yra tiesiog nepaprasta. Tokios veiklos skatina vaikų motyvaciją, pasitikėjimą savimi, skatina bendradarbiavimą. Įgūdžiai, kuriuos gaus būsimųjų užsiėmimų dalyviai, liks visam gyvenimui.

Šie mokymai organizuoti ir metodika parengta įgyvendinant projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje“ (Network-DigiHubs / Nr. LLI-089). Projekto tikslas – remiantis ir dalijantis keturių Latvijos – Lietuvos pasienio regiono bibliotekų patirtimi sukurti skaitmeninių veiklų centrus, kurie išplės ir papildys Utenos, Zarasų, Daugpilio ir Preilių viešųjų bibliotekų edukacines veiklas ir taps naujausių technologijų pažinimo vieta gyventojams. Projektą finansuoja 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.

Parengė Jolanta Lementauskienė,
Zarasų viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja
Nuotraukos autorės

LATLIT logo LIT full CMYK

GALERIJA