Bibliotekininkai iš Latvijos tarptautinėje pažintinėje išvykoje Zarasuose

2017 10 02

Tarptautinis projektas „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Network-DigiHubs, LLI-089) įsibėgėja. Rugpjūčio mėnesio pabaigoje Utenos ir Zarasų viešųjų bibliotekų specialistai dalyvavo tarptautinėje pažintinėje dviejų dienų išvykoje po Latvijos bibliotekas, o rugsėjo 28-29 dienomis projekto partneriai – 40 specialistų iš Latgalės Daugpilio centrinės ir Preilių regiono bibliotekų – dviejų dienų pažintinėje-mokomojoje išvykoje po Utenos A. Ir M. Miškinių ir Zarasų rajono savivaldybės viešąsias bibliotekas.

Antroji diena Latvijos bibliotekininkams prasidėjo pažintimi su Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Dusetų Kazimiero Būgos padaliniu. Bibliotekoje buvo apžvelgta bibliotekos istorija, besitęsianti 80 metų. Kolegės žiūrėjo ir vertino parodas. Domėjosi modernia LIBIS skaitytojų aptarnavimo sistema, elektroniniu katalogu, rašytojo ir iliustratoriaus Kęstučio Kasparavičiaus knygomis, kurios išverstos ir į latvių kalbą.

Apžiūrėję biblioteką ir pasivaišinę Dusetų krašto vaišėmis, pažintį tęsė su Dusetų dailės galerija –kultūros centru, kuriame veikė dusetiškės dailininkės Nomedos Saukienės tapybos darbų paroda. Svečius pasitiko galerijos ir centro direktorius Alvydas Stauskas. Jis papasakojo apie galerijos veiklą, parodų organizavimą. Susitikime dalyvavusi parodos autorė Nomeda Saukienė pasakojo apie jubiliejinę parodą, kurią surengė paraginta savo vaikų Monikos ir Mykolo. Dailininkė labai mėgsta gamtą, gėles, pievas, todėl jos tapytuose paveiksluose daug melsvos spalvos, daug gėlių. Latvijos bibliotekininkai aplankė Dusetose esanti skulptūrų parką, kuriame yra ir skulptoriaus Ivo Folkmanio iš Daugpilio skulptūra.

Antalieptės padalinys, įsikūręs daugiafunkciniame centre, projekto dalyvius pasitiko Latvijos vėliavos spalvų jurginais ir literatūros latvių kalba paroda. Bibliotekininkai domėjosi bibliotekos veikla, vietos kūrybingų ir nagingų kūrėjų darbų parodomis, rengiamomis bibliotekoje, renginiais, organizuojamais su vietos bendruomene. Antalieptės miestelis garsėja tiltukais ir liepteliais, kabančiu lieptu virš Šventosios upės, kultūros paminklų, piliakalnių gausa ir naujai atkurtu Energetikos muziejumi, įsikūrusiu bendruomenės namuose – tuo galėjo įsitikinti bibliotekininkai ekskursijos metu.

Pažintinė išvyka tęsėsi Zarasų viešojoje bibliotekoje. Projekto dalyvius latvių kalba pasveikino Zarasų rajono mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius. Direktorė Danutė Karlienė supažindino su tradicinėmis ir inovatyviomis bibliotekos paslaugomis, aprodė bibliotekos erdves, pritaikytas individualiam ir grupiniam darbui, galerijos aplinką, o svečiai galėjo išbandyti 3D spausdinimą, 3D kiną, bendrauti prie kavos puodelio bibliotekos kavos klube ir terasoje. Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkas Kęstas Vasilevskis, supažindinęs su miesto gražiausiomis vietomis, pasidžiaugė, kad didžiausi turistų srautai atvyksta iš Latvijos.

Parengė Jolanta Lementauskienė, Zarasų viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja
Elena Gaižiuvienė, Dusetų Kazimiero Būgos padalinio vedėja

Nuotraukos Donato Merkio

GALERIJA