Daugybę naujų galimybių atveria modernios kompiuterinės programos naujoje medijų studijoje

2015 11 19

Zarasų viešosios bibliotekos ir partnerių - Zarasų meno mokyklos ir VšĮ Zarasų jaunimo centro - atstovai pirmieji pravėrė naujas pažinimo duris į paveikslėlių, filmų, muzikos kūrimo, montavimo, karpymo ir jungimo pasaulį, kuriamame naujojoje medijų studijoje.

 

Lapkričio 5, 11 ir 12 dienomis vykusiuose 18 valandų mokymuose mokėsi 20 projekto dalyvių grupė. Dalyviai teoriškai ir praktiškai susipažino su kompiuterinėmis programomis Corel Draw, Sony Vegas Pro, Pinnacle Studio ir Steinberg Cubase, labai perspektyviomis, atveriančiomis daugybę kūrybinių kelių.
Medijų mokymų dalyviai tobulino įgūdžius bei įgijo naujų. Reklamos dizaino darbus atliekantiems žmonėms reikia gerokai daugiau žinių nei paprastiems kompiuterio vartotojams. Būtinas atidumas, kruopštumas, pastabumas. Mokantis galimybės vėrėsi pamažu – suirzimą keitė nuostaba, kad jau gali maketuoti vizitinę kortelę, maketuoti laikraštuką, pamąstyti, kaip dėlioti tekstą lankstinuke, kaip įgarsinti judantį paveikslėlį, sukurti filmuką arba atvirkščiai, išskaidyti filmą į fotografijas, šešėlius ir pan. Bibliotekos darbuotojai teiks pagalbą judriosios medijų studijos lankytojams, jaunimui įgyvendinančiam savo kūrybines idėjas.
Laukia kitas - naujas ir įdomus veiklos etapas. Zarasų viešoji biblioteka su partneriais ir turizmo informacijos bei verslo informacijos centrais įjungs smulkųjį verslą, kartu su jaunimu siūlydami jiems kurti su kultūriniu turizmu susijusius informacinius leidybos produktus: plakatus, reklaminius vaizdo bei garso įrašus. Veiklos išsiplės į Dusetų, Salako ir Antalieptės miestelius.
Projekto partneriai, siekdami ugdyti jaunimo kompetencijas, taikys naujus būdus. Zarasų meno mokykla padės konsultuoti projekte dalyvaujantį jaunimą jiems kuriant meno ir muzikos produktus Zarasų meno mokykloje, Dusetų meno mokykloje bei Salako muzikos skyriuje. VšĮ Zarasų jaunimo centro darbuotojai konsultuos Zarasų ir Antalieptės jaunimo grupes.
Projektas dalinai finansuojamas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamo projekto „Bibliotekos pažangai 2" ir LR Kultūros ministerijos lėšomis.
Parengė Zina Černovienė

Nuotraukos Donato Merkio

GALERIJA