Atidaryta naujoji medijų studija

2015 11 03

Spalio 30 dieną kartu su viešosios bibliotekos modernaus priestato atidarymu, vyko ir judriosios medijų studijos, besikuriančios naujojo priestato erdvėse, atidarymas.

Zarasų viešoji biblioteka parengusi projektą „Kūrybinių idėjų įgyvendinimas judriojoje medijų studijoje“, kurio tikslas sprendžiant jaunimo nemotyvacijos problemą, sukurti erdvę, paremtą medijų technologijomis, skirtą jaunimo kūrybiškumo skatinimui ir kūrybinių idėjų, susietų su kultūriniu turizmu, įgyvendinimui. Projektą pateikusi „Bibliotekos pažangai 2“ ir gavusi dalinį finansavimą Zarasų viešoji biblioteka kartu su partneriais, VšĮ Zarasų jaunimo centru ir Zarasų meno mokykla pradėjo projekto įgyvendinimą. Projektas bus įgyvendinamas Zarasų viešojoje bibliotekoje, Dusetų K. Būgos, Salako ir Antalieptės padaliniuose bei VšĮ Zarasų jaunimo centre ir Zarasų meno mokykloje.

Judriojoje medijų studijoje jau yra reikalinga įranga: stacionarus kompiuteris, nešiojamas kompiuteris su prie jo jungiamu stacionariu didelių matmenų ekranu, plačiaformatis spausdintuvas, skeneris, programinė įranga, reikalinga darbui su garso ir vaizdo įrašais.

Projekto įgyvendinimo metu vyks profesionalūs medijų teoriniai ir praktiniai mokymai bibliotekos ir partnerių darbuotojams. Jaunimas kurs informacinius produktus verslui ir turizmui, bendradarbiaujant su turizmo informacijos centru, verslo informacijos centru, smulkiuoju verslu.
Judriojoje medijų studijoje bus sukurtos ir teikiamos naujos paslaugos: galimybė dirbti su vaizdų kūrimo programomis, kurti leidybos produktus ir juos spausdinti norimu formatu. Bus galimybė įrašyti skaitomus ir muzikos kūrinius, įrašus montuoti, įrašyti į kitas laikmenas. Studijoje lankytojai gaus bibliotekos darbuotojo ar savanorio konsultanto pagalbą. Jaunimas turės draugišką erdvę kūrybinei saviraiškai.

Atidarymo proga medijų studijoje apsilankė Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Algimantas Dumbrava ir Rokas Žilinskas, Dalia Teišerskytė, Algirdas Sysas, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius profesorius Renaldas Gudauskas. Studija ir jos įranga domėjosi Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Arvydas Steponavičius, mero patarėjas Arvydas Veikšra, rajono tarybos nariai. Naujomis paslaugomis vartotojams domėjosi apsilankę kolegos iš Daugpilio Latgalės bibliotekos, Visagino, Utenos, Rokiškio, Ignalinos, Utenos viešųjų bibliotekų, Panevėžio ir Vilniaus apskričių viešųjų bibliotekų bei Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos.

Parengė Zina ČERNOVIENĖ

GALERIJA