• Baigiamoji projekto „Network-DigiHubs“ konferencija Kaune

  2019 03 19

  Keturios Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekos ir Lietuvos regiono bibliotekų asociacija baigia įgyvendinti 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje"/Network-DigiHubs (Nr. LLI-089).

  Skaityti daugiau...
 • NAUJIENA: LEGO robotukai

  2019 01 23

  Kviečiame vaikus ir tėvelius registruotis ir dalyvauti lego robotų konstravimo užsiėmimuose. Kūrybiniai užsiėmimai vyksta trečiadieniais nuo 14 val. Vaikai jaunesni nei 12 m. amžiaus registruojasi kartu su suaugusiuoju.

  Skaityti daugiau...
 • Naujieji mentoriai pasirengę Lego robotikos veiklų organizavimui Zarasų viešojoje bibliotekoje

  2018 10 30

  Spalio mėnesį Zarasų viešojoje bibliotekoje bibliotekos darbuotojams ir IT specialistams organizuoti 30 val. inžinerinės tematikos metodiniai mokymai „Lego Mindstorms. Teorija ir praktika“.

  Skaityti daugiau...
 • Zarasų viešoji biblioteka Jelgavos vienybės dienos šventėje

  2018 09 25

  Rugsėjo 22 dieną Jelgavoje (Latvija) buvo paminėta Baltų vienybės diena, kurioje dalyvavo ir Zarasų viešosios bibliotekos atstovai. Zarasų, Utenos A. ir M. Miškinių, Daugpilio Latgalės ir Preilių (Latvija) viešosioms bibliotekoms įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje“ (Nr. LLI-089 „Network-DigiHubs“), kurį finansuoja 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa, siekiama susipažinti ne tik su partnerių bibliotekų veiklomis, inovatyviomis paslaugomis, bet kartu pažinti ir kaimyninę Latvijos Respubliką.

  Skaityti daugiau...
 • Baltų vienybės diena

  2018 09 20

  Rugsėjo 22 d. Lietuvos atmintina diena, valstybinė Latvijos šventė, pažymint 1236 m. Saulės žemėje įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė ir sunaikino į popiežiaus Grigaliaus IX 1236 m. vasario 19 d. paskelbtą kryžiaus žygį išvykusį Kalavijuočių ordiną. 2000 m. Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22-ąją – paskelbė Baltų vienybės diena. Baltų vienybės dieną, rugsėjo 22 d. 18 val. 46 min. Saulė pasiekia rudens lygiadienio tašką.

  Skaityti daugiau...
 • Bibliotekininkai iš Latvijos tarptautinėje pažintinėje išvykoje Zarasuose

  2017 10 02

  Tarptautinis projektas „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Network-DigiHubs, LLI-089) įsibėgėja. Rugpjūčio mėnesio pabaigoje Utenos ir Zarasų viešųjų bibliotekų specialistai dalyvavo tarptautinėje pažintinėje dviejų dienų išvykoje po Latvijos bibliotekas, o rugsėjo 28-29 dienomis projekto partneriai – 40 specialistų iš Latgalės Daugpilio centrinės ir Preilių regiono bibliotekų – dviejų dienų pažintinėje-mokomojoje išvykoje po Utenos A. Ir M. Miškinių ir Zarasų rajono savivaldybės viešąsias bibliotekas.

  Skaityti daugiau...
 • Tarptautinė pažintinė išvyka į Daugpilio ir Preilių bibliotekas

  2017 08 31

  Dvidešimt Zarasų viešosios bibliotekos ir padalinių darbuotojų rugpjūčio 29-30 dienomis dalyvavo tarptautinėje pažintinėje dviejų dienų išvykoje, kurią organizavo projekto „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje“ (Network-DigiHubs, LLI-089) partnerės – Daugpilio Latgalos  centrinė ir Preilių regiono viešosios bibliotekos.

  Skaityti daugiau...
 • Gerosios patirties mainų seminarai Utenos ir Preilių bibliotekose

  2017 06 20

  Birželio 5-6 dienomis Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, įgyvendinant projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje“ (Network-DigiHubs, LLI-089), vyko projekte dalyvaujančių bibliotekų gerosios patirties mainų seminaras. Seminare dalyvavo penki Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos specialistai, Daugpilio (Latvija) Latgalės centrinės bibliotekos, Preilių (Latvija) regiono  bibliotekos ir Utenos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkai ir Lietuvos regionų viešųjų bibliotekų asociacijos atstovai.

  Skaityti daugiau...