Straipsniai

Zarasų rajonas LIETUVOS RESPUBLIKOS spaudoje 2020 m. vasario 18 – 22 d.

Čepėnienė, Daiva. Apie gyvenimą tarp Alanijos ir Dusetų // Utenos apskrities žinios. –2020, vas. 19, p. 1, 3-4.
Apie kelionių agentūros filialui Turkijoje vadovaujantį ir ekskursijas po Alaniją organizuojantį Ademą Senoglu ir jo šeimą bei antruosius namus Lietuvoje – Dusetose.

Ovčinikovas, Aleksandras. Sportiškiausias Zarasų policininkas laisvalaikiu grybauja ir mūrija židinius : [pokalbis su Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiuoju patruliu Aleksandru Ovčinikovu] // Utenos apskrities žinios. – 2020, vas. 19, p. 4.

Zarasų rajonas LIETUVOS RESPUBLIKOS spaudoje 2020 m. vasario 4 – 8 d.

Pelekienė, Saulė. Kolekcijoje – degtukai iš viso pasaulio // Utenos apskrities žinios. – 2020, vas. 8, p. 12.
Apie zarasiškių Aldonos ir Felikso Voroneckų degtukų dėžučių kolekciją, eksponuojamą Zarasų viešojoje bibliotekoje

Zarasų rajonas LIETUVOS RESPUBLIKOS spaudoje 2020 m. sausio 21 – 25 d.

Milerytė, Rasa. Pusė tūkstančio uteniškių ir zarasiškių pašaukti į karo tarnybą // Utenis. – 2020, saus. 25, p. 1, 4.
Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Utenos karo prievolės ir komplektavimo poskyrio, kuruojančio Utenos ir Zarasų rajonų šauktinius, viršininkė vyresnioji seržantė Lolita Puslienė informavo, kad šiemet iš Utenos ir Zarasų į šauktinių sąrašą pateko 567 19–23 metų amžiaus jaunuoliai.

Sovietinė propaganda. Didvyrių konstravimas // Tremtinys. – 2020, saus. 24, p. 2.
Kaip buvo kuriama istorija apie Antrojo pasaulinio karo partizanę M. Melnikaitę (M. Melnik).

Zarasų rajonas LIETUVOS RESPUBLIKOS spaudoje 2020 m. sausio 14 – 18 d.

Čepėnienė, Daiva. Zarasų TAU dalyviai įsitikinę, kad būnant drauge ir arbata skanesnė // Utenos apskrities žinios. – 2020, saus. 15, p. 3-4.
Apie Zarasų Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) veiklą.

Gudienė, Valentina. Atidedamos Sartų lenktynės // Vakaro žinios. – 2020, saus. 17, p. 7.
Apie tai, jog Sartų hipodrome Dusetose pirmąjį vasario šeštadienį turėjusios vykti respublikinės žirgų lenktynės dėl šiltų orų atidėtos iki palankesnių orų. (Str.ž.ū.ministro patarėjo G. Lapuko komentaras)

Zarasų rajonas LIETUVOS RESPUBLIKOS spaudoje 2020 m. sausio 7 – 11 d.

Baronienė, Daiva. Pirma alternatyvioji mokykla jau veikia // Lietuvos žinios. – 2019, saus. 9, p. 6.
Rašoma, kad dešimt Utenos apskr. gyvenančių 18-35 metų žmonių sausio pabaigoje pradės mėnesio trukmės socializavimo mokymus Zarasų r., Antalieptėje, veikiančioje alternatyviojoje mokykloje-stovykloje. Tai jau antras toks mokymo etapas - VšĮ „Inovatorių slėnis" iniciatyva Antalieptėje įkurtoje tokioje mokykloje-stovykloje darbo ir socialinių įgūdžių jau yra sėmęsi Utenos apskr. 14-17 metų paaugliai ir jaunuoliai. Mėnesio mokymus ateityje čia numatyta vesti visų dešimties šalies apskričių jauniems žmonėms, į šiuos mokymus planuojama įtraukti ir užsienio valstybių jaunuolius. Vieno jauno žmogaus mėnesio mokymams iš užimtumą skatinančio Europos socialinio fondo skiriama iki 1500 eurų. VšĮ „Inovatorių slėnis" vadovo A. Survilos teigimu, socialinius projektus vykdanti įstaiga ėmėsi iniciatyvos pasirūpinti atskirtį išgyvenančiais, socialinių įgudžių stokojančiais jaunais žmonėmis. Antalieptės seniūno A. Sauliaus teigimu, šioje vietovėje veiklą pradėjus plėtoti VšĮ „Inovatorių slėnis", gyvenimas Antalieptėje atgijo.

Baronienė, Daiva. Tapatybę atspindi prekės ženklas // Lietuvos žinios. – 2019, saus. 10, p. 5.
Rašoma, kad vis daugiau šalies savivaldybių ima kurti savo prekės ženklus, kuriais siekiama atspindėti kiekvienos jų išskirtinumą. Akmenės r. gyvenimą šiuo metu itin suaktyvino kuriami jo vietovių prekės ženklai. Ši savivaldybė šalyje bus pirma, kur savo prekės ženklą turės ne tik rajonas, bet ir kiekviena jame esanti seniūnija. Kitų prekės ženklus jau turinčių savivaldybių atstovai neslėpė, kad jų atsiradimas sukėlė nemenką ažiotažą. „Lietuvos žinių" kalbintas Akmenės r. meras V. Mitrofanovas svarstė, kad „galbūt šį ženklą būtų teisingiau vadinti identiteto, tapatybės ženklu". Balsavimo, renkantis Akmenės r. prekės ženklą, rezultatai rodo, kad gyventojams priimtiniausias ženklas būtų akmeninė širdis. Pateikiami Šiaulių m. savivaldybės atstovo spaudai V. Lebedžio, Panevėžio m. savivaldybės vyr. komunikacijos specialistės A. Sarapienės, Zarasų r. savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjos S. Veikšrienės komentarai.

Skaityti daugiau...

Zarasų rajonas LIETUVOS RESPUBLIKOS spaudoje 2020 m. sausio 2 – 4 d.

Ivanovas, Petras. Pagerbė arkivyskupą Mečislovą Reinį // Savivaldybių žinios. – 2019, Nr. 19 (lapkr. 30), p. 31.
Zarasų rajone iškilmingai paminėtas arkivyskupo, kankinio Mečislovo Reinio atminimas. Zarasų rajono savivaldybėje vyko M. Reinio 135-osioms gimimo metinėms skirta konferencija „Dievo tarno arkivyskupo Mečislovo Reinio vardo įamžinimo ženklai".

Zarasų rajonas LIETUVOS RESPUBLIKOS spaudoje 2019 m. gruodžio 27 – 28 d.

Šmigelskas, Vidmantas. Regiono mokyklos: buvo tragedija, dabar košmaras // Aukštaitiškas formatas. – 2019, Nr. 4, p. 8 - 10.
Apie mokinių mažėjimą ir mokyklų uždarymą Utenos apskrityje.

Zarasų rajonas LIETUVOS RESPUBLIKOS spaudoje 2019 m. gruodžio 17 – 21 d.

Dūdaitė, Lina. Lietuvos kariuomenės dienos proga rokiškėnams kariams – apdovanojimai ir aukštesni kariniai laipsniai // Rokiškio sirena. –2019, lapkr. 26, p. 1, 3.
Zarasuose Lietuvos kariuomenės dieną minėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai, tarp kurių ir rokiškėnai – 506-oji kuopa. Renginio metu iškilmingai apdovanoti kariai, tarp jų rokiškėnai: pulkininkas leitenantas Valdas Gegelevičius, vyresnysis eilinis Evaldas Jakubonis, eilinis Andrius Chachlovas ir kiti.

Galminiškytė-Mičiūnienė, Giedrė. Istorija – dabartis ir įspėjimas // Utenos apskrities žinios. –2019, gruod. 18, p. 5.
Apie Zarasų krašto muziejaus struktūrinio padalinio K. Būgos memorialinio muziejaus muziejininką Rytį Pivoriūną.

Skaityti daugiau...

Zarasų rajonas LIETUVOS RESPUBLIKOS spaudoje 2019 m. gruodžio 10 – 14 d.

Narčienė, Lina. Utenoje viešėjęs Prezidentas pasigedo regioninės politikos // Utenos diena. –2019, gruod. 11, p. 2.
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo darbą regionuose pradėjo nuo Utenos ir pirmą susitikimą skyrė aptarti regioninės politikos bendradarbiavimo klausimams kartu su Utenos apskrities savivaldybių vadovais.

Ridikas, Vytautas. Verslininkai aplankė dvi išskirtines Rytų Aukštaitijos vietoves // Utenos diena. –2019, gruod. 11, p. 5.
Utenos apskrities darbdavių asociacijos nariai ir Zarasų Rotary klubo atstovai bei Utenos verslo informacijos centras, kuriam vadovauja Irina Šeršniova, surengė išvyką į Švenčionis ir Ignalinos rajoną. Švenčionyse verslininkai susipažino su vienu seniausių Pabaltyje ir Europoje vaistažolių perdirbimo fabriku „Švenčionių vaistažolės", o Ignalinos rajone aplankė vis labiau garsėjantį Paliesiaus dvarą.

Skaityti daugiau...

Zarasų rajonas LIETUVOS RESPUBLIKOS spaudoje 2019 m. gruodžio 3 – 7 d.

Abugelis, Romualdas. Garsių Europos kompanijų radijo imtuvai – zarasiškio kolekcijoje // Šiandien. – 2019, lapkr. 22/gruod. 5 (Nr. 41/42), p. 15.
Apie kolekcionierių Dalių Bučenką.

Interaktyviu dviračiu – istorinėmis Zarasų ir Utenos gatvėmis // Utenos apskrities žinios. – 2019, lapkr. 30, p. 6.
Zarasų ir Utenos viešosios bibliotekos sukūrė naują interaktyvų dviračio turą miestų gatvių istorijoms prisiminti.