• Sugauti tinkle

  2021 02 24

  Per karantiną internete praleidžiame bene daugiausia laiko. Galime sakyti, kad esame aktyvūs interneto vartotojai. Mums įprasta turėti vieną ar keletą paskyrų skirtinguose socialiniuose tinkluose, bendrauti, megzti naujas pažintis. Greta smagumo, internetas slepia ir įvairias su bendravimu susijusias grėsmes. Kokios tos grėsmės? Atsakymų galima ieškoti visur. Mes, Dusetų K. Būgos gimnazijos aštuntos klasės mokiniai, dalyvavome virtualioje edukacinėje veikloje „Mokausi iš kino“. Žiūrėjome Čekijos, Slovakijos 2020 metų dokumentinį filmą „Sugauti tinkle“.

  Skaityti daugiau...
 • Laiškas istorijai

  2021 02 22

  Iki Kovo 11-osios vyksta akcija „Iš širdies į praeitį“. Kviečiame visus rašyti asmeniškus laiškus Lietuvą kūrusiems herojams ir padėkoti didžioms istorinėms asmenybėms už jų darbus ir papasakoti savo svajones bei vizijas apie mūsų šalies ateitį. Šia proga yra sudarytas 50 garsių Lietuvos istorinių asmenybių paminklų žemėlapis, o prie kiekvieno iš paminklų stovi akcijos dėžė laiškams. Kapčiamiestyje Lazdijų r.), pvz., dėžė stovi prie paminklo Emilijai Pliaterytei, mūsų kraštui brangiai asmenybei.

  Skaityti daugiau...
 • Fotografijų konkursas „Žiemos džiaugsmai“

  2021 02 22

  Kviečiame vaikus ir suaugusiuosius, besimėgaujančius šios nuostabios žiemos malonumais pristatyti fotografiją, fiksuojančią Jūsų laisvalaikį gamtoje šią žiemą.

  Skaityti daugiau...
 • 130 metų, kai gimė poetas Faustas Kirša

  2021 02 17

  Vasario 25 dieną sukanka 130 metų, kai gimė Zarasų kraštui brangus poetas Faustas Kirša. Poeto šviesus atminimas puoselėjamas ir branginamas jo tėviškėje Senadvaryje, kuriame gyvena ypatingas menininkas – Arvydas Stanislovas Každailis. Jis parengė ir išleido jo eilėraščių knygelę „Senadvaris“.
  Faustas Kirša gimė 1891 metais vasario 25 dieną (pagal senąjį kalendorių vasario 13 dieną) Senadvaryje (Zarasų rajone, tuometinėje Rusijos imperijoje) Jono ir Barboros Bukelskaitės Kiršų šeimoje. Pradžios ir vidurinius mokslus ėjo Senadvaryje, Antalieptėje. Mokėsi Vilniaus ir Maskvos gimnazijose. 1914 m. Oriole išlaikė brandos atestato egzaminus. 1915 m. Vilniuje baigė pedagogikos kursus. 1915–1917 mokslo metais mokytojavo Palomenėje ir Paparčiuose (Kaišiadorių rajonas). 1918 m. padirbėjo laikraščio „Lietuvos aidas“ redakcijoje.

  Skaityti daugiau...
 • Justas Jasėnas. Senadvaris. Fragmentiškos atmintys. Poetui, publicistui, Vilniaus konferencijos dalyviui Faustui Kiršai (1891 II 25 – 1964 I 5) – 130.

  2021 02 14

  Ir vėlei duetas
  Vos brėkštant rytuose saulei, valtimi pasiekė krantą. Po nakties žengė tiesiai į pakrantės smėlį su žūklės laimikiu, atsiremdamas, valties šono prisilaikydamas. Kopė į gimtąją kalvą. Pradžioje vos užgirdo Marijoną Florijos Toskos vaidmenį repetuojant. Netrukus pamatė paežerėn besileidžiančią. Iškėlė rankas į aukštybes lyg koks vaidila, iškėlė taip, kad apkabinti puolančią glėbin galėtų... Valandėlei stojo tyla, jiedu nuošalėje gaidas, o ir žuvį paliko, susitiko lytėdami lūpomis. Mudviejų abiejų ši šventa valanda, atsidusę, vienas kitam nieko netarę, suprato... Siekė slenksčio akmens, ant kurio mudu dabar sėdime, godžiai siekė savo namų... „Pelenus“ skaitau, pelenų skonį gomuryje juntu.

  Skaityti daugiau...
 • Dusetose išrinkta 2020 metų knyga paaugliams

  2021 02 18

  Vasario 12 d. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos 6-8 klasių mokiniai susirinko zoom platformoje išrinkti geriausią 2020 metų knygą paaugliams. Ja tapo Ignės Zarambaitės knyga „Juodavandeniai“, surinkusi net 67% visų balsų. Šiais metais buvo pristatytos trys knygos paaugliams: Akvilinos Cicėnaitės „Kad mane pamatytum“, Dianos Ganc „Lota“ bei Ignės Zarambaitės „Juodavandeniai“. Kodėl tik trys? (Nors taip jau atsitinka ne pirmą kartą). Matyt, ne taip lengva parašyti gerą knygą paaugliams, kuriose jie galėtų atpažinti savo problemas, ieškotų ir rastų atsakymus į milijonus klausimų...

  Skaityti daugiau...
 • Vaikai mokėsi saugiau naudotis internetu

  2021 02 18

  Saugesnio interneto savaitė, vykusi vasario 8 – 13 dienomis, sukėlė šurmuliuką ir pasėjo nerimą Zarasų vaikų dienos centro „Draugai“ lankytojų tarpe. Kodėl? Vaikai susimąstė, ar jie teisingai, nepažeisdami taisyklių saugiai naršo internete. Šia tema ir kitomis, susijusiomis su saugaus elgesio internete taisyklėmis, buvo sprendžiami testai, stebimos kiekvieną dieną nuotolinės edukacinės pamokėlės, kurias pristatinėjo Draugiško interneto meškutis: „Internetiniai žaidimai“, „Asmeninė informacija internete“, „Žalingas turinys internete“, „Internetiniai draugai“.

  Skaityti daugiau...
 • Kūrybinis konkursas „Šiandien karaliai mums pasakas seka..."

  2021 02 18

  „Daug stebuklų yra pasaulyje, tik ne visiems jie prieinami; vieniems dėl to, kad jų negirdi ir nemato, kitiems dėl to, kad jų nesupranta.“ M. K. Čiurlionis. Visus vaikučius kviečiame į stebuklų pasaulį kūrybai! Įvairaus amžiaus vaikus ir jų tėvelius kviečiame susipažinti su M. Pleitaitės ir K. Momkaus pasakų knyga, sukurta pagal M. K. Čiurlionio paveikslus „Šiandien karaliai mums pasakas seka“. Ją rasite mediatekos fonde.

  Skaityti daugiau...
 • Per Lietuvą skrido angelas

  2021 02 15

  Sveikiname Lietuvos valstybės atkūrimo dienos - vasario 16-tosios - proga ir kviečiame į Viešosios bibliotekos teatro „Juodai balta“ virtualią akciją „Per Lietuvą skrido angelas“. Režisierė Gražina Karlaitė. Fotografijos Rimanto Bikulčiaus.

   

Subkategorijos

Visi įrašai