• „Etmės Eva“ Zarasuose – Zarasų viešojoje bibliotekoje paminėtos Ievos Simonaitytės -120-osios gimimo metinės

  2017 10 19

  Spalio 13-tą dieną Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko tradicinis literatūros vakaras „Prozos ruduo“, skirtas rašytojos Ievos Simonaitytės metams. Renginyje dalyvavo profesorius, habilituotas mokslų daktaras Domas Kaunas. Lietuvos Respublikos Seimas, įvertindamas tai, kad Ieva Simonaitytė yra paskutinioji Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą, nutarė 2017-uosius paskelbti Ievos Simonaitytės metais.

  Skaityti daugiau...
 • Vilniaus universiteto lektoriai mokė zarasiškius atpažinti propagandą ir jos įrankius

  2017 10 18

  Spalio 17 d. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje svečiavosi Vilniaus universiteto lektoriai: profesorius dr. Rimvydas Laužikas, docentas dr. Mantas Martišius, doktorantas Tadas Žižiūnas bei socialinių projektų vadovas Darius Jokubaitis. Į susitikimą atvykusius zarasiškius dėstytojai supažindino su propaganda, jos ypatumais bei naujausiomis skaitmeninėmis technologijomis informacijai skleisti virtualioje erdvėje. Pasitelkdami konkrečius pavyzdžius, ekspertai mokė apsaugoti save ir kitus nuo patekimo į propagandos pinkles.

   

  Skaityti daugiau...
 • Kaip vaikai skirtukus gamino

  2017 10 18

  Supažindinti su Žemaitės apsakymu „Kaip Jonelis raides pažino“ – tai ne tik atskleisti to meto aplinką: sunkią samdinuko kasdienybę, išsiaiškinti dabar jau nebevartojamus žodžius, bet kartu ir parodyti, koks didelis buvo vaiko troškimas mokytis – pažinti raideles.

  Skaityti daugiau...
 • Maloniai kviečiame į susitikimą su Skuodo žemaičiais!

  2017 10 16

  Spalio 19d. 15 val. Zarasų viešojoje bibliotekoje vyks "Žemaičių kultūros diena". Renginio metu skambės autentiškos liaudies dainos, nuotaikingi muzikos kūriniai, susipažinsite su žemaitiška pasakojamąja tautosaka, šiuolaikine autorių kūryba. Skaityti daugiau...

 • Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniai knygų penketukai

  2017 10 16

  Kaip ir kasmet nuo 2005 metų, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai" vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. Tryliktą kartą vykstančiais knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą.

  Skaityti daugiau...
 • KALENDORIUS // Tarptautinė kovos su skurdu diena

  2017 10 09

  Spalio 17 d. Tarptautinė kovos su skurdu diena. Nuo 1987 m. minima diena, skirta pagerbti bado aukoms ir dėmesiui atkreipti į skurdžiausiai gyvenančius pasaulio žmones. Skaityti daugiau...

 • KALENDORIUS // Pasaulinė baltosios lazdelės diena. Šv. Teresė

  2017 10 09

  Spalio 15 d. minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena. Šią dieną organizuojami įvairūs renginiai, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, iš anksto užkertant kelią ligoms. Skaityti daugiau...

 • Šeštadienio rytmečiai Salako bibliotekoje

  2017 10 13

  Biblioteka  - ne tik vieta, skirta skaityti knygas. Čia renkasi visi norintys prasmingai leisti laiką: bendrauti, kurti, dalintis idėjomis, kartu įgyvendinti įvairius sumanymus bei džiaugtis rezultatais.

  Skaityti daugiau...
 • Zarasų viešojoje bibliotekoje mini kolekcijų paroda

  2017 10 12

  Zarasų viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir Vaikų literatūros skyrius papuošė spalvingi, nuotaikingi kolekciniai rinkiniai. Akį traukia medžiaginės rankų darbo ir porcelianinės lėlytės, originalių keramikinių pipirinių ir druskinių duetai, į kuriuos pažvelgęs pradedi šypsotis.
  Kalbiname šių kolekcijų savininkę, aktyvią bibliotekos skaitytoją Gražiną Zolotuchiną

  Skaityti daugiau...
Visi įrašai