• Baltų vienybės diena

  2018 09 20

  Rugsėjo 22 d. Lietuvos atmintina diena, valstybinė Latvijos šventė, pažymint 1236 m. Saulės žemėje įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė ir sunaikino į popiežiaus Grigaliaus IX 1236 m. vasario 19 d. paskelbtą kryžiaus žygį išvykusį Kalavijuočių ordiną. 2000 m. Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną – rugsėjo 22-ąją – paskelbė Baltų vienybės diena. Baltų vienybės dieną, rugsėjo 22 d. 18 val. 46 min. Saulė pasiekia rudens lygiadienio tašką.

  Skaityti daugiau...
 • Knygos sutiktuvės su filosofu ir rašytoju Arvydu Juozaičiu

  2018 09 20

  Spalio 3 d., trečiadienį, 17 val. atvyksta filosofas, Atgimimo Sąjūdžio pirmeivis, rašytojas, publicistas Arvydas JUOZAITIS su savo naujausia knyga „Lietuvos tuštėjimo metas“. Autorius kviečia zarasiškius padiskutuoti apie mūsų likimo savojoje Tėvynėje iššūkius. Lietuva yra čia! Maloniai lauksime viešosios bibliotekos renginių salėje!

 • Trigubas džiaugsmas aplankęs biblioteką

  2018 09 20

  Jau ketvirtą kartą Zarasų rajono bibliotekas pasiekia labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Rugsėjo 19 dienos rytą, įteikti knygas kultūros ir švietimo įstaigoms atvyko fondo direktorė Vaida Mandrijauskaitė.

  Skaityti daugiau...
 • Kūrybinės improvizacijos Knygos kelyje

  2018 09 18

  Sužinoti, kurti, improvizuoti Zarasų rajono gyventojai ir svečiai galėjo balandžio-rugpjūčio mėnesiais dalyvaudami projekto „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“ Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ edukacinėse veiklose.

  Skaityti daugiau...
 • Al Jaffee piešiniuose vaikystė Zarasuose

  2018 09 13

  Vaikų literatūros skyriuje eksponuojami dailininko karikatūristo ir komiksų kūrėjo Al Jaffee (tikrasis vardas Abraham Jaffee) piešiniai vaizduojantys vaikystę Zarasuose.

  Skaityti daugiau...
 • Pirmą kartą istorijoje atvažiuoja Vytauto Didžiojo karo muziejus

  2018 09 19

  Lietuvos valstybės ir kariuomenės atkūrimo 100-mečiui skirtas projektas „100 kariuomenės pėdsakų”. Rugsėjo 26 d. nuo 12 iki 18 val. bibliotekos I aukšto galerijoje.

  Skaityti daugiau...
 • Kviečiame registruotis į neformaliojo vaikų švietimo programas Avilių, Dusetų Kazimiero Būgos ir Turmanto bibliotekose

  2018 09 07

  Kviečiame pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programose besimokančius mokinius registruotis į neformaliojo vaikų švietimo programų užsiėmimus, kurie prasidės nuo 2018 metų spalio 1 d. Norint užsiregistruoti į pasirinktą programą Jums reikia susisiekti su programos vadovu telefonu ar elektroniniu paštu, susitikti ir pasirašyti sutartį.

  Skaityti daugiau...
 • „Širdį, protą ir gyvybę – tautai“

  2018 09 14

  Ligoninės bibliotekoje eksponuojama kraštotyros dokumentų paroda „Širdį, protą ir gyvybę – tautai“, skirta daktaro, antropologo Domininko Bukonto 145 – osioms gimimo metinėms paminėti. D. Bukonto, gimusio 1873 rugpjūčio 11 dieną Kegrių kaime Mažeikių apskrityje atminimą saugo ir brangina Zarasų krašto žmonės.

  Skaityti daugiau...
 • Jurginų žydėjimas

  2018 09 13

  Ruduo dar pilnai neįsijautė į savo vaidmenį, dar nesitaško įvairiausiais dažais, o tik atsargiai bando teptukus – brūkšt šen, brūkšt ten per medžių šakas. Užtat namų darželiuose iš tolo šviečia, spindi įvairiausios šalnų dar nepakąstos gėlės. Kiekviena save gerbianti sodybos šeimininkė jų prisiaugina pilnus kiemus, tarsi lenktyniaudamos viena su kita. O kad ir kiti galėtų pamatyti tą grožį, rengia parodas. Tokia, tradicinė jurginų paroda, vyksta Dusetų K. Būgos bibliotekoje.

  Skaityti daugiau...
Visi įrašai