• Kviečiame susipažinti su buvusio gimnazijos direktoriaus asmenine knygų kolekcija

  2018 11 20

  Lapkričio 17 d. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija iškilmingai paminėjo savo gyvavimo 100-metį. Džiaugiamės, kad šventiniai gimnazijos renginiai prasidėjo Zarasų viešojoje bibliotekoje, kur dabartinėse bibliotekos patalpose nuo 1931 iki 1971 m. buvo įsikūrusi mokykla. Renginys buvo skirtas buvusio gimnazijos direktoriaus Prano Pauliukonio asmeninės bibliotekos knygų „Dovana Zarasams“ supažindinimui.

  Skaityti daugiau...
 • Konferencija bendruomenėms „Jaučiuosi saugus“

  2018 11 17

  Smurtas, patyčios, priekabiavimas yra vienos iš aktualiausių nūdienos problemų mūsų visuomenėje. Kasdien apie tai perskaitome spaudoje, sužinome iš televizijos. Tačiau susidūrus akis į akį su šia situacija, arba stebint ją iš šono, nelabai yra aišku kaip tinkamai reaguoti. Trūksta žinių ir kompetencijos. Todėl siekiant prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo visuomenėje, skatinti aktyvų pilietiškumą bendruomenėse, pagarbą žmogaus teisėms, užkirsti kelią diskriminacijai ir neapykantai, skatinti saugios ir nesmurtinės aplinkos bendruomenėse kūrimą, lapkričio 15 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje buvo organizuojama konferencija „Jaučiuosi saugus“, kurią rėmė Lietuvos kultūros taryba.

  Skaityti daugiau...
 • Rašytoja prikėlusi atmintį?

  2018 11 15

  Moteris, paauglės lūpomis pasauliui papasakojusi skaudžią Lietuvos tremties istoriją. Amerikoje gyvenanti lietuvių kilmės rašytoja Rūta Šepetys negalėjo nė numanyti, kokio susidomėjimo pasaulyje sulauks vaikams ir paaugliams skirtas, tačiau ir suaugusiųjų graibstomas romanas apie ištremtą į Sibirą penkiolikmetę mergaitę – „Tarp pilkų debesų“.

  Skaityti daugiau...
 • Zarasų senjorai šturmuoja internetą

  2018 11 13

  Lapkričio 5-9 dienomis, pirmą kartą Lietuvoje buvo organizuojama teminė akcija „Senjorų dienos internete 2018“. Akcijos tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, kritiškai vertinti informaciją, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

  Skaityti daugiau...
 • Dirbk ir baiki

  2018 11 12

  Nors Kazio Binkio poema „Dirbk ir baiki – vadovėlis mažiesiems darbinykams“ buvo parašytas labai seniai – 1936 metais, tačiau iki šiol aktuali tema ne tik visiems vaikams, bet, deja, ir suaugusiems.

  Skaityti daugiau...
 • Biblioteka atvira ne tik skaitytojui

  2018 11 12

  Tokia skambia fraze, lapkričio 9 dieną, pasitiko Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kolektyvas (toliau tekste-LNB). Lietuvos bibliotekininkų draugija kvietė viešųjų bibliotekų buvusius darbuotojus – bibliotekininkus senjorus – susitikti, pabendrauti, o kartu ir pamatyti atsinaujinusią nacionalinę biblioteką. Šios progos nepraleido ir Zarasų viešosios bibliotekos buvusios darbuotojos.

  Skaityti daugiau...
 • Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiai tavo bibliotekoje

  2018 11 06

  Lapkričio 12 – 19 dienomis vyks 22-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitės metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji kviečiami susipažinti su literatūriniais herojais, skaityti ir klausytis istorijų jaukioje žvakių šviesoje – „Auštant“ vaikams ir „Sutemų valandą“ – suaugusiems.

  Skaityti daugiau...
 • Neramus Mykolo Sluckio uostas

  2018 11 08

  Skaitytojų aptarnavimo skyriuje veikia bibliotekoje esančių Mykolo Sluckio kūrinių paroda.

  Skaityti daugiau...
 • Nešantys sėkmę naminukai

  2018 11 07

  Dusetų K. Būgos bibliotekoje nauja graži paroda – skaitytojus ir pasitinka ir išlydi Dusetų menininkės Daivos Stasiškienės sukurtos šešios lėlės – kaukučiai. Labai simpatiškos, primenančios savo kūrėją.

  Skaityti daugiau...
Visi įrašai