• Psichoanalizės tėvas – Zigmundas Froidas

  2021 05 06

  Skaitytojų aptarnavimo skyriaus Mokslo šakų literatūros fonde yra parengta spaudinių paroda, skirta austrų neuropatologo, psichiatro, psichoanalizės pradininko Zigmundo Froido 165-osioms gimimo metinėms. Zigmundas Froidas – psichoanalizės tėvas, pradėjęs šiuolaikinį psichologijos mokslą. Jis pirmasis ėmė išsamiai analizuoti procesus, kurie lemia mūsų elgesį ir vyksta žmogaus sąmonėje ir pasąmonėje.

  Skaityti daugiau...
 • Kas daugiau perskaito knygų – pradinukai ar jų tėvai?

  2021 05 06

  Tai vienas iš klausimų, į kurį bandysime atsakyti, kai skaičiuosime skaitymo čempionato rezultatus. Dar neteko girdėti apie tokį čempionatą? Jau nuo gegužės pirmos dienos 31-os mokyklos pradinukai, jų mokytojai bei tėvai skaito ir registruoja knygas už savo mokyklą, klasę.

  Skaityti daugiau...
 • Europos diena kitaip. Kviečiame dalyvauti!

  2021 05 05

  Zarasų viešoji biblioteka kviečia visus paminėti Europos dieną gegužės 11-ąją. Kviečiame į sodinukų mainų mugę „Dalinkimės”, skirtą Europos dienai paminėti. Atėjus pavasariui pasisėjame ne tik daržovių, bet ir gėlių; ir tikrai sodinukų išdygsta daugiau nei mums reikia pasisodinti savo sklypelyje. O gal auginių plotas išsiplėtė ir norisi išretinti augalus? Jūsų puoselėti daigai ir sodinukai mugėje atras naujus šeimininkus, o jūs galėsite mainais įsigyti sau trokštamų augalų rūšių. Tad kviečiame visus – ir tuos, kuriems liko, ir tuos, kuriems pritrūko daigų ir sodinukų.

  Skaityti daugiau...
 • Ką manė kamanė

  2021 05 05

  Kiekviena eilėraščio eilutė kviečia pajusti, pamatyti, išgirsti. Šiuos jausmus ir dar daug kitokių išgyveno Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai skaitydami ir klausydamiesi draugų skaitomų poeto Vainiaus Bako eilėraščių. Jie galėjo palyginti poeto aprašytus vaizdus su savo prisiminimuose išlikusiais ar įsivaizduojamais.

  Skaityti daugiau...
 • Popietė „Mano namai namučiai“

  2021 05 05

  Į namus sugrįžtame kaip į saugiausią vietą, kur už savų durų jaučiamės kaip už mūro, o savos sienos gydo nuo visų negandų. Žinoma, labai svarbu kokia atmosfera vyrauja namuose. Ne veltui lietuvių liaudies patarlė sako, kad nėra namų be dūmų. Kokia mintis, pati pirmoji užgimsta galvoje, kai pamąstome apie namus, kai ištariame žodį – „namai“? Į šį klausimą buvo bandoma atsakyti kartu su vaikų dienos centro „Draugai“ vaikais ir darbuotojomis.

  Skaityti daugiau...
 • Knyga: nuo medinės iki skaitmeninės

  2021 05 05

  Skaitytojų aptarnavimo skyriuje parengta literatūros paroda „Knyga: nuo medinės iki skaitmeninės“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti, kuri minima gegužės 7-ąją. Ji kiekvienam lietuviui primena rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda plito, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių. Lietuviškosios spaudos draudimo laikotarpis, trukęs nuo 1864 iki 1904 metų – vienas juodžiausių mūsų kultūros istorijos tarpsnių. Tautos kova dėl savojo rašto buvo labai atkakli.

  Skaityti daugiau...
 • Skaitantis darželis

  2021 05 04

  Jau tradicija tapo, kad balandžio mėnesį, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną ir Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, Vaikų literatūros skyriuje šurmuliuodavo darželinukai, mokyklinukai, skambėdavo vaikiškos dainelės, eilėraščiai, pasakos, linksmas juokas. Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ugdytiniai vyresniesiems draugams – priešmokyklinukams, pradinukams surengdavo savo kūrybinių darbelių parodėlės atidarymą su nuotaikinga menine programėle.

  Skaityti daugiau...
 • Sukurta nauja mobilioji programėlė „Biblioteka arčiau tavęs“

  2021 05 04

   Mobilioji programėlė „Biblioteka arčiau tavęs“, kurią sukūrė Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės Bitės viešoji biblioteka, jungia daug skirtingų Panevėžio regiono bibliotekų (Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Utenos, Molėtų, Ignalinos, Zarasų it kitų) paslaugų ir pramogų. Programėlėje lankytojai ras žaidimų ir testų, galės naršyti bibliotekų prenumeruojamose duomenų bazėse, skaityti elektronines knygas, virtualiai keliauti po Panevėžio ir Utenos kraštus, pasinaudoti bibliotekų sukurtų edukacijų žemėlapiu ir dar daug kitų dalykų.

  Skaityti daugiau...
 • Nauja paslauga: Socialinis taksi-biblioteka-knyga-Skaitytojas-knyga-biblioteka

  2021 03 03

  Siekdama didinti paslaugų prieinamumą ir dovanoti skaitymo džiaugsmą kuo didesniam skaičiui žmonių, Zarasų viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su „Socialiniu taksi“ teiks knygų į namus pristatymo paslaugą negalią turintiems asmenims. Skaitytojo pažymėjimas išduodamas nemokamai, o knygos skolinamos mėnesio laikotarpiui su galimybe šį terminą prasitęsti dar du kartus, jei leidinys nerezervuotas kito vartotojo.

  Skaityti daugiau...

Subkategorijos

Visi įrašai