• „Aisčių dvasinės tapatybės beieškant“ Dusetų K. Būgos bibliotekoje

  2019 03 26

  Ketvirtadienį, kovo 28 d. 13 val., Dusetų K. Būgos bibliotekoje bus pasakojama apie unikalią ekspediciją į Samotrakės salą (Graikijoje) aisčių šaknų ieškant.  Žiūrėsime filmo ištraukas, išgirsime keliautojų įspūdžius, gilinsimės į tautos kilmės ir tapatybės klausimus.

  Skaityti daugiau...
 • Nato 70 egzaminas! Jau šį penktadienį!

  2019 03 26

  Šiemet NATO švenčia savo įkūrimo 70-ąsias metines, tuo pačiu Lietuvos narystei aljanse sukanka 15 metų! Ta proga kovo 29 d. kviečiame pasitikrinti žinias apie NATO tau palankiu laiku 9-19 val. Egzamine gali dalyvauti visi norintys. Dalyviai varžysis trijose kategorijose: moksleivių, piliečių ir profesionalų.

  Skaityti daugiau...
 • SKAITMENINĖ SAVAITĖ bibliotekoje

  2019 03 25

  2019 m. kovo 25 – 31 d. visoje Europoje vyksta kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė“ (angl. „ALL DIGITAL Week“), skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą. „Skaitmeninės savaitės“ tema Lietuvoje 2019 m. – skaitmeninės technologijos ugdymui. Savaitės veiklos skirtos mokyklų bendruomenėms (mokytojams, mokiniams, administracijai, tėvams); neformalaus ugdymo organizatoriams (bibliotekininkams ir t.t.),  būsimiems pedagogams.

  Skaityti daugiau...
 • Kviečiame į kraštietės Aušros Mačiulytės darbų parodos atidarymą

  2019 03 19

  „Viskas, kas vyksta gyvenime, yra menas, jei neapgaudinėji savęs ir nenori įtikti kitiems. Tikrą meną kuri tiesiog gyvendamas, o piešimas – tai priemonė kalbėti tiems, kurie tavęs nemato. Meną pamatai, perskaitai, pajauti ir sužinai. Mano darbas fabrike ar tiesiog darbas prie stalo ar drobės man tolygiai meniškas siekiant tobulumo. Gali padaryti meną iš visko, kas gali kalbėti, kas gali priversti sustoti ir pasižiūrėti, o vėliau kažką suprasti“, – teigia menininkė A. Mačiulytė.

  Skaityti daugiau...
 • Skirti 2 % nuo pajamų bibliotekai - nieko nekainuoja

  2018 03 28

  Nuoširdžiai dėkojame bibliotekos skaitytojams ir bičiuliams, parėmusiems biblioteką praėjusiais metais. Už gautas lėšas buvo įsigyta naujų knygų vartotojams. Maloniai kviečiame ir šiemet, iki gegužės 2 dienos, 2% sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skirti Zarasų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai.

  Skaityti daugiau...
 • „Septynios čiulbančios pavasario dienos“

  2019 03 25

  Kovo mėnuo ne tik paukščio, pavasario šauklio vardu vadinamas, bet ir jo dienos vis kuriam nors iš sparnuotųjų žmogaus linksmintojų ir pagalbininkų skiriamos. Kovo 4- ąją, dabar jau Kazimierinių vardu labiau žinomą, dažnas senolis yra vadinęs Varnėno diena.

  Skaityti daugiau...
 • „Eurodebatų“ Zarasuose nugalėtoja – Nikolė Vavinskaitė

  2019 03 22

  Kovo 22 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko „Eurodebatai“ tema „Kaip balsuosiu ne tik kojomis, bet ir galva“, kuriuos moderavo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistas, Jaunimo Europos komandos narys Zarasų mieste Ernestas Šaltys.

  Skaityti daugiau...
 • Senovinis portretas

  2019 03 22

  Kaip žmonės rengėsi prieš 100-ą metų? Pamatyti ir palyginti kaip žmonės rengėsi anksčiau ir kokia jų apranga dabar įdomu ne vienam suaugusiam ar paaugliui. Tai ir aprangos kultūra bei istorijos dalis.

  Skaityti daugiau...
 • 3D modeliavimo užsiėmimai laukia jūsų!

  2019 03 05

  Kviečiame vaikus 10+ registruotis ir dalyvauti 3d modeliavimo užsiėmimuose, kurie vyks kiekvieną trečiadienį nuo 14:00 val. Pirmasis kūrybinis užsiėmimas kovo 20 dieną 14:00–16:00 val. viešosios bibliotekos mokymo klasėje prie kompiuterių.

  Skaityti daugiau...
Visi įrašai